Úvod Aktuality Knihu o piešťanských letcoch predstaví Balneologické múzeum online

Knihu o piešťanských letcoch predstaví Balneologické múzeum online

REKLAMA
Skola Rakovice

Balneologické múzeum Imricha Wintera vydalo dlho očakávanú knihu Stana Bursu s názvom Letka 13. Kvôli protiepidemickým opatreniam nemôže byť na jej slávnostnom predstavení prítomná verejnosť, predstavia ju preto cez facebookovú stránku Baleno múzeum qlab 다운로드.

Stano Bursa vo svojej knihe rozpráv príbehy členov Letky 13, ktorá vznikla v roku 1939 v Piešťanoch. Jej členovia bojovali počas druhej svetovej vojny na východnom fronte, ale aj bránili vzdušný priestor Slovenska 오늘은 가지마 다운로드. Letka za tragických okolností zanikla v roku 1944, ale viacerí piloti sa zapojili do Slovenského národného povstania.

REKLAMA
PN Taxi
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger
Knebl

Autor prináša pohľad na doteraz tabuizovanú a prehliadanú tému slovenského stíhacieho letectva v čase druhej svetovej vojny 국민은행 로고 다운로드. Vychádza z pátrania v archívoch, ale aj z rozhovorov s vtedy ešte žijúcimi členmi letky alebo ich rodinnými príslušníkmi.

Knihu vydalo Balneologické múzeum Imricha Wintera Open water download. Jej slávnostné predstavenie bude kvôli protiepidemickým opatreniam bez prítomnosti verejnosti. Je možného však sledovať cez facebookovú stránku Baleno múzeum v priamom prenose v utorok 19 Download chrome videos on your phone. októbra o 16.30 h.

Vo Vile dr. Lisku je aktuálne prístupná výstava leteckých modelov. Verejnosť si ju môže pozrieť až do 30. novembra.

-inf-

REKLAMA