Connect with us

Rodina

NTM: Čo by o sebe mali muž a žena navzájom vedieť? – časť 3

Národný týždeň manželstva prináša tento týždeň rôzne aktivity. Psychologička Zuzna Fabianová z Centra pomoci pre rodinu pripravila sériu článkov o tom, čo by mali muž a žena o sebe navzájom vedieť. Dnes aj o PMS, či o tom, že žena by sa mala snažiť byť stále atraktívnou.

Published

on

Ilustračné foto: th
Reklama
Reklama

Aktuálny Národný týždeň manželstva prináša rozmanité aktivity. Zapája sa do neho aj piešťanské Centrum pomoci pre rodinu. Psychologička Zuzana Fabianová, ktorá tu pôsobí, pripravila sériu článkov o tom, čo by mal muž vedieť o žene a naopak, čo by žena mala vedieť o mužovi. Prečítajte si zaujímavý článok a ak máte chuť môžete napísať ako je to u vás do komentáru na FB stránke centra.

 

Čo by mal MUŽ vedieť o ŽENE – 3.časť

PMS – skutočný príbeh

Predmenštruačný syndróm je fyziologický problém, ktorý sa objavuje u mnohých žien. Je dobré, aby o ňom muž vedel, nakoľko ovplyvňuje nielen ženu, ale aj jej blízkych.

PMS tvorí súbor príznakov, ktoré sa u ženy môžu objavovať v období pred menštruáciou. Tieto príznaky sú ovplyvnené hormonálnymi zmenami, ktoré v tomto období u ženy nastávajú. Medzi časté príznaky patria: únava, depresia, napätie, bolesti hlavy, podráždenosť, výbušnosť, zmeny nálad…

Reklama

Keď prichádza PMS, mnohé bežné problémy a boje sa komplikujú a zveličujú. Ak manžel vie, že žena je práve v tomto období, môže mu to pomôcť preklenúť dané obdobie bez hrotenia vzniknutých konfliktov.

Muž potrebuje vedieť, že problémy jeho ženy sú skutočné ale majú dočasný fyziologický podklad. Zároveň by obaja, muž i žena, mali vedieť, že s týmto problémom je možné niečo robiť, napr. zmierňovať jeho príznaky i dopady.

 

Čo by mala ŽENA vedieť o MUŽOVI- 3.časť

Muž oceňuje atraktívnu ženu

Väčšina mužov potrebuje, aby žena, s ktorou žije, o seba dbala a zostala pre neho atraktívnou.

Atraktívnou ženou je pre neho taká žena, ktorá sa podobá žene, s ktorou sa oženil. Pre mužov sú v oblasti partnerskej príťažlivosti vizuálne podnety oveľa dôležitejšie ako pre ženu. Ak sa žena o svoj vzhľad nestará, muž nemá toľko podnetov na to, aby si ju prezeral.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

NTM: Čo by o sebe mali muž a žena navzájom vedieť? – časť 2
NTM: Čo by o sebe mali muž a žena navzájom vedieť? – časť 1

 

Preto by sa žena, aj vo svojom vlastnom záujme, ale aj pre potešenie muža, mala primerane usilovať zostať atraktívnou.

Žena nemusí byť oslnivo krásna, ale vhodnou starostlivosťou môže urobiť maximum s tým, čo dostala do vienka.

Nesmieme však zabúdať na to, že atraktivitu ženy nevytvára len fyzický výzor, ale aj jej osobnostné vlastnosti a celkový šarm.

 

Spracovala Zuzana Fabianová podľa Nancy van Peltovej

Populárne články