Connect with us

Rodina

NTM: Čo by o sebe mali muž a žena navzájom vedieť? – časť 4

Národný týždeň manželstva prináša rozmanité aktivity. Psychologička Zuzana Fabianová v Centra pomoci rodine pri tejto príležitosti pripravila sériu článkov o tom, čo by mal muž vedieť o žene a naopak, čo by žena mala vedieť o mužovi.

Published

on

Reklama

Aktuálny Národný týždeň manželstva prináša rozmanité aktivity. Zapája sa do neho aj piešťanské Centrum pomoci pre rodinu. Psychologička Zuzana Fabianová, ktorá tu pôsobí, pripravila sériu článkov o tom, čo by mal muž vedieť o žene a naopak, čo by žena mala vedieť o mužovi. Prečítajte si zaujímavý článok a ak máte chuť môžete napísať ako je to u vás do komentáru na FB stránke centra.

Čo by mal MUŽ vedieť o ŽENE – 4.časť

Žena potrebuje finančné zabezpečenie

Najmä v období, keď žena doma zabezpečuje starostlivosť o malé dieťa, prichádza do popredia jej potreba, aby sa muž o ňu postaral a zabezpečil nielen ju , ale aj dieťa. Istota v tejto oblasti pomáha žene sústrediť sa naplno na materinské povinnosti a zažívať bezpečie.

Reklama

Ženy by mali mať možnosť venovať sa kariére, ak o ňu stoja.  Zároveň  by však mali mať možnosť spoľahnúť sa na manželov plat, ak sa rozhodnú naplno venovať deťom a starostlivosti o rodinu v určitom období.

Manželia by si však mali  dať pozor, aby  zabezpečovanie životnej úrovne rodiny nenadradili nad ich vzájomný vzťah a vzťah s deťmi.

Reklama

 

Čo by mala ŽENA vedieť o MUŽOVI- 4.časť

Muž potrebuje spoločníčku na voľný čas

Pre väčšinu  žien je prirodzené vyjadrovať sa slovne – napr. vyrozprávať sa manželovi, kamarátke, kolegyni… Pre muža je prirodzenejšie vyjadriť sa činmi. Táto danosť sa prejavuje aj v oblasti voľného času. Väčšina mužov má potrebu „niečo robiť“ – hrať futbal, chytať ryby, modelovať, kosiť trávnik… Žena by mala poznať túto mužovu potrebu a stať sa mu spoločníčkou pri rôznych aktivitách.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

NTM: Čo by o sebe mali muž a žena navzájom vedieť? – časť 3
NTM: Čo by o sebe mali muž a žena navzájom vedieť? – časť 2
NTM: Čo by o sebe mali muž a žena navzájom vedieť? – časť 1

Páry, ktoré vedia spoločne oddychovať, tráviť voľný čas a zabávať sa, posilňujú svoj vzťah. Ženy, ktoré nepovažovali túto oblasť za dôležitú postupne zistili, že sa im nedarí vytvoriť s manželom hlboký intímny vzťah. Ak žena túto oblasť podcení, muž začne svoj voľný čas tráviť bez ženy- buď sám, alebo s kamarátmi.

Samozrejme nie je cieľom, aby muž a žena trávili spolu všetok voľný čas! Dôležité však je, aby si nezabudli plánovať aj spoločné voľnočasové aktivity, napríklad výlety, bicyklovanie, návštevu kina, galérie, či spoločný obed alebo večeru.

 

Spracovala Zuzana Fabianová podľa Nancy van Peltovej

Populárne články