Connect with us

Rodina

NTM: Čo by o sebe mali muž a žena navzájom vedieť? – časť 2

Published

on

Ilustr. foto: LT
Reklama

Aktuálny Národný týždeň manželstva prináša rozmanité aktivity. Zapája sa do neho aj piešťanské Centrum pomoci pre rodinu. Psychologička Zuzana Fabianová, ktorá tu pôsobí, pripravila sériu článkov o tom, čo by mal muž vedieť o žene a naopak, čo by žena mala vedieť o mužovi. Prečítajte si zaujímavý článok a ak máte chuť môžete napísať ako je to u vás do komentáru na FB stránke centra.

Čo by mal MUŽ vedieť o ŽENE – 2.časť

Žena od muža očakáva čestnosť, otvorenosť a dôveru

Žena potrebuje svojmu mužovi veriť, najmä v tom, že jej dáva pravdivé informácie (napr. ako nakladá s časom, s peniazmi a pod.).
Dôvera je pre partnerský vzťah zásadná. Bez čestnosti a vzájomnej dôvery nefunguje medzi partnermi vzájomná otvorenosť. Každý rozhovor je utlmený nedôverou.

Reklama

Niektorí muži zvyknú „nevinne klamať“ alebo prekrúcať pravdu, len aby uchránili svoje ženy pred nepríjemnou realitou. Žena sa však skôr či neskôr pravdu dozvie. Tak prečo ju radšej nepovedať hneď a uchrániť si vo vzťahu vzájomnú dôveru?

Čo by mala ŽENA vedieť o MUŽOVI – 2.časť

Muž potrebuje zázemie

Viac než po vyluxovanom byte, či drahom vybavení, túži muž po úteche, podpore a pokoji. Muž po náročnom dni v práci potrebuje útočisko, kam sa rád vracia, kde sa cíti byť prijatý, vypočutý a pochopený.

Reklama

Pokojný a podporujúci domov je pre neho nevyhnutnou potrebou.

Muži svoje pocity nevyjadrujú ľahko, ale keď to už urobia, potrebujú, aby ich ženy chápali a dôverovali im. Ak žena nie je dostatočne diskrétna a vyzrádza druhým manželove pocity, môže sa uzavrieť a prestať sa zverovať žene s tým, čo prežíva.

Spracovala Zuzana Fabianová podľa Nancy van Peltovej

Populárne články