Connect with us

Kultúra

Budú sa Piešťany triasť od smiechu? V lete sa chystá nový festival

Slovenský herec Jozef Vajda sa chystá priniesť do Piešťan podujatie plné humoru a smiechu. Od 16. do 19. augusta sa tu odohrá Festival zábavy – Piešťanské zábaly.  Štvordňové divadelné podujatie s bohatým programom pre všetky generácie. Počas festivalu sa v Piešťanoch vystrieda vyše 60 známych hercov a herečiek, ktorí odohrajú viac ako 40 predstavení.

Published

on

Reklama

 

„Piešťany sú blízke môjmu srdcu. Môj život je s nimi úzko spätý. Narodila sa mi tu dcéra a ja som sa tu oženil. Mám pocit, že toto miesto, toto mesto, si takýto festival zaslúži. Navyše si myslím, že Piešťany milujú všetci,“ prezrádza prezident festivalu Jozef Vajda  dôvod, prečo sa rozhodol usporiadať festival práve v Piešťanoch.

Reklama

Program festivalu ešte nie je uzavretý, ale teraz je už jasné, že v kúpeľnom meste sa ukážu slovenské herecké špičky v tých najzábavnejších komédiách. Predstavenia sa budú odohrávať na 10 pódiách. Niektoré z nich budú v centre mesta, iné na kúpeľnom ostrove, v prírodnom kine, v Dome umenia, na kúpalisku Eva, v Hudobnom pavilóne a na mnohých iným miestach v mestskom parku.

Reklama

Festival otvorí veľký pouličný komediantský sprievod s bubeníkmi, akrobatmi, umelcami, tanečníkmi, miestnymi športovcami, ktorý vyvrcholí na Winterovej ulici veľkou vizuálnou show.

„Počas festivalu sa okrem divadelných predstavení môžete tešiť aj na koncerty, v ktorých budú hrať a spievať aj moje kolegyne alebo kolegovia. Som rád, že obohatia festival aj svojím hudobným umením,“ hovorí Jozef Vajda, prezident festivalu. Na hudobných pódiách sa vystrieda Dominika Kavaschová (Morena), Daniel Fischer, Lukáš Dóza, Daniel Žulčák (OVJ), Juraj Bača (Partyband), Barbora Švidraňová, Marián Labuda ml. (Trezor) a mnohí ďalší…

Momentálne sa postupne finalizuje program divadelných predstavení, ale prezident festivalu Jozef Vajda prezrádza, že sa zároveň pripravuje aj veľa sprievodných podujatí, workshopov, pouličných atrakcií a tvorí sa sekcia zameraná aj na najmladších, takže na svoje si prídu aj rodiny s deťmi. Okrem divadelného umenia, festival prinesie do Piešťan aj výtvarné umenie formou zaujímavých vernisáží diel slovenských autorov.

Záznam z tlačovej konferencie k festivalu:

TS Piešťanské zábaly / red Foto: Piešťanské zábaly

Populárne články