Connect with us

Koktail

Puding pána Wintera môžete ochutnať už v stredu

Nadácia Axis prináša do Piešťan kus histórie v podobe tradičného stretnutia Piešťancov, ale aj návštevníkov mesta a kúpeľov. Organizátori veria, že sa stane tradíciou a obľúbeným miestom pre stretnutia pri dobrom jedle a pití, ale aj zábave. Pripravený je pre vás dobový piknik, chutný puding, zákusok s Marina keksov, ale aj divadelné predstavenie pre deti, koncert či cvičenie jogy.

Published

on

Reklama

„… puding nás prenesie do minulého storočia do doby prvej ČSR, ktorá bola priekopníckou v mnohých oblastiach verejného života. Veľký kurz histórie mesta Piešťany sa písal práve v tomto období. Obrovský rozmach kúpeľov, množstvo návštevníkov mesta, ale aj spoločenské udalosti, podnikateľské počiny slávneho Ľudovíta Wintera, to všetko viedlo k sláve Piešťan. Vedeli ste, že autá jazdili po ľavej strane cesty, že ženy v Československu mali ako jedny z prvých na svete volebné právo, zaviedla sa osemhodinová pracovná doba a Československo bolo hospodárskou veľmocou. Nechceli by ste na krátky čas pozrieť do týchto krásnych časov? My vám to umožníme… Počas Pudingu pána Wintera sa naozaj prenesiete do čias minulých,“ pozývajú organizátori v stredu 1. mája do Elektrárne na Staničnej ulici v Piešťanoch.

„Keďže pomáhať je ľudské, rozhodli sme sa výťažok z nášho podujatia venovať na dobrú vec a to doslovne. Viete, kto stál za vznikom známeho BB pudingu? Bol to práve Ľudovít Winter a nielen to, keksy Marína sú tiež jeho počinom. Pre návštevníkov bude pripravený práve puding a koláčiky z keksov, ktorých kúpou prispejú na projekt Poradňa pre rizikové deti,“ približuje zámer Jana Sabová z Nadácie Axis.

Reklama

V SR neexistuje služba pre rodičov, ktorí si uvedomujú, že s ich dieťatkom je čosi v neporiadku. Vidia, že ich dieťa nenapreduje tak, ako jeho rovesníci, cítia, že čosi nie je v poriadku a v tom lepšom prípade sa po odoslaní pediatrom na odborné pracovisko dozvedia, že dieťatko to určite dobehne a netreba sa znepokojovať. „V drvivej väčšine sa tieto slová aj naplnia, ale čo tá menšina rizikových detí? V rehabilitačnom centre AXIS a Nadácii AXIS sme sa zamerali na deti, u ktorých sa objavili rizikové faktory práve na strane dieťaťa: nízka pôrodná hmotnosť, predčasný pôrod, pôrodná trauma, chronické ochorenia, genetické syndrómy alebo iné zdravotné postihnutie. S dlhoročnými skúsenosťami našich terapeutov z AXIS Baby oddelenia a spoločne s našimi partnermi Nadáciou Jána Korca a OZ Malíček sme sa preto rozhodli pripraviť projekt, ktorý by pomohol rizikovým deťom využiť tento vzácny čas do veku dvoch rokov a dal im šancu dobehnúť svojich zdravých rovesníkov,“ vysvetľuje J. Sabová a pozýva na stretnutie vo sviatočný deň uprostred týždňa.

 

Reklama

Podujatie začína o 14:00 h a potrvá do 18-tej.  Okrem pudingu a koláčikov sa môžete tešiť na hudobný vstup Paper Moon Tria, Jógu s Winterom a predstavenia Bábkového divadla Tyjátr.

 

Youtube video z posledného kola projektu Poradňa pre rizikové deti

TS / red

Populárne články