Connect with us

Aktuality

U Báthoryčky chystajú otvorenie zrekonštruovaného kaštieľa – naliali doň viac ako 1,7 milióna eur

Renesančný Draškovičov kaštieľ v Čachticiach, preslávených grófkou Báthory, sa po rozsiahlej obnove stáva novým kultúrno-kreatívnym centrom. V pondelok 22. apríla budete mať jedinečnú príležitosť pozrieť si zrevitalizovaný interiér, aj nové expozície Trenčianskeho múzea. Pripravená je tiež dobová módna prehliadka. Hodnota rekonštrukčných prác presiahla sumu 1,7 milióna eur.

Published

on

Reklama

„Kým v doobedňajších hodinách privíta Draškovičov kaštieľ vzácnych hostí, už popoludní otvorí svoje brány širokej verejnosti. Pre zvedavcov je pripravená komentovaná prehliadka interiérov kaštieľa so sprievodným programom. Počas prehliadky sa dozviete informácie nielen o nových expozíciách Trenčianskeho múzea, ale i to, ako prebiehala celá obnova tejto národnej kultúrnej pamiatky. Sprievodným programom bude historická fashion show pod taktovkou skupiny Fringia,“ informovali na svojej webovej stránke predstavitelia Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Reklama

Vstup na komentovanú prehliadku je pre verejnosť možný v pondelok 22. apríla o 15:00 h. Po tomto slávnostnom otvorení majú kaštieľ ešte na pár dní opäť uzavrieť a verejnosti bude plne prístupný od začiatku mája v čase otváracích hodín, ako jedna z pobočiek Trenčianskeho múzea v Trenčíne.

Revitalizácia Draškovičovho kaštieľa v Čachticiach bola možná vďaka podpore z Grantov EHP a Nórska (1 184 961 €), spolufinancovaniu zo štátneho rozpočtu SR (177 744,15 €) a rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja (374 197 €).

Reklama

Cieľom projektu je komplexná pamiatková obnova Draškovičovho kaštieľa, účelom ktorej je tiež vloženie nových funkcií do objektu. Kaštieľ bude slúžiť nielen ako miesto prezentácie histórie (múzeum), ale aj miesto poskytovania služieb na úrovni 21. storočia. V novozrekonštruovaných priestoroch kaštieľa bude návštevníkom poskytnutá možnosť oddychu a občerstvenia v novozriadenej kaviarni, budú môcť využiť služby turisticko – informačného centra, vytvorili a rozšírili sa podmienky na tvorbu nových expozícií a súčasťou bude tiež po otvorení kultúrno-kreatívne centrum.

Exteriér kaštieľa pred rekonštrukciou

-red- Zdroj a foto: TSK, Obec Čachtice, draskovicovkastiel.sk

Populárne články