Connect with us

Aktuality

Detské ihrisko na Vrbovskej zrekonštruovali

Detské ihrisko medzi bytovkami na Vrbovskej ceste, pri bývalej Tesle, Mesto Piešťany zrekonštruovalo. Investícii dosiahla hodnotu 22-tisíc eur.

Published

on

Reklama

„V rámci obnovy ihriska boli odstránené staré hracie prvky a mobiliár. Súčasťou vynoveného ihriska je nerezová hracia zostava s dvomi šmýkačkami, oceľová hojdačka pre dve deti, pružinová hojdačka v tvare zvieratka, kolotoč v tvare taniera a dve nové lavičky. Pod hracími prvkami sú umiestnené dopadové plochy, ktoré spĺňajú bezpečnostné normy,“ informovalo Mesto Piešťany v správe na svojej webovej stránke.

Podľa vyjadrenia samosprávy boli súčasťou investičnej akcie  aj terénne úpravy, úprava okolia, zatrávnenie, odvoz a likvidácia zeminy, dokončovacie práce – všetko v sume 21 960,00 eur.

Reklama

Mesto Piešťany má v zverejnenom rozpočte pre rok 2024 vyhradených na rekonštrukciu detských celkovo 50-tisíc eur. Z  toho 10-tisíc je alokovaných na detské ihrisko v Kocuriciach.  Po investícii 22- tisíc na Vrbovskej zostáva v rozpočte ešte 18-tisíc eur. Či sa tieto peniaze využijú na ďalšiu rekonštrukciu, samospráva nateraz nezverejnila.

Ihrisko pred rekonštrukciou:

Reklama

Ihrisko po rekonštrukcii:

TS/red Foto: Mesto Piešťany

Populárne články