Connect with us

Koktail

Deti sa na karnevale zabavili s množstvom rozprávkových bytostí

Už z diaľky bolo evidentné, že nedeľné popoludnie (21. apríla) v MsKS patrí rodinám s deťmi. Deti na karnevale vítala pestrá balónová výzdoba. Hneď v úvode boli pripravené študentky Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Piešťanoch splniť priania detí v podobe zapletania vrkočov, maľovania obrázkov na tvár a zdobenia sladkého pečiva.

Published

on

Reklama

Študentky mali počas celého trvania karnevalu plné ruky práce a deti sa tešili z ich šikovnosti. Ako spomienkový darček si deti mohli odniesť vlastnoručne namaľovaný kameň z tvorivých dielničiek, ktorým môžu skrášliť svoje okolie a pripomenúť si tento výnimočný deň.

Na zábavných stanoviskách si deti precvičili nielen stopovanie lesných zvierat, ale aj spoznávanie zvieracích stôp. Vystopovali nejedného medveďa, a teda môžu potvrdiť, že výskyt medveďov je naozaj enormne zvýšený. Situácia je teda vážna. Dozvedeli sa viac o lesných zvieratkách a o tom, čím všetkým sa živia. Býkovi Ferdinandovi nazbierali kyticu krásnych kvetov a vybláznili a s toreadorom a Ninou. Popoluške pomáhali triediť šošovicu od fazule, aby mohla ísť čím skôr na bál. Sova Rozárka im ukázala, čo sa skrýva v zázračných orechoch. Princ hľadal svoju nevestu a dával deťom skúšať Popoluškinu črievičku. Harry Potter si zahral s deťmi metlobal. Hermiona a Dobby vešali ponožky a hľadali, ktorá nemá pár. S Nemom a Dory sa vybláznili v bazéne plnom balónov.

Reklama

Počas divadelného predstavenia absolvovali školu mágie a kúziel. Sympatické čarodejnice ich previedli lekciou čarovania a kúzelných trikov. O svoj životný príbeh sa s deťmi podelili tri múdre sovy z OZ Naše Sovičkovo. Keďže na karnevale boli samé dobré a odvážne deti, sovičky im dovolili, aby ich deti mohli pohladkať.

Reklama

Záver karnevalu vyvrcholil tancujúcim hadom a zábavnými balónovými hrami. Atmosféra karnevalu bola úžasná. Veď inak to ani dopadnúť nemohlo, keď sa v MsKS stretlo toľko rozprávkových bytostí a toľko nadšených detí s rodičmi.

Za príležitosť príjemne prežiť nedeľné popoludnie plné zábavy rodiny s deťmi ďakujú:
Materskému centru Úsmev, Mestskému kultúrnemu stredisku, Mestu Piešťany, Strednej odbornej školy obchodu a služieb a Trnavskému samosprávnemu kraju.

 


Text a foto: MC Úsmev

Populárne články