Connect with us

Aktuality

V Maduniciach horel sklad. Škody odhadujú na 1,5 milióna

V noci, zo soboty 27. apríla na nedeľu 28. apríla zasahovali hasiči aj policajti pri požiari firemného objektu v obci Madunice. Pri požiari skladu došlo k predbežným škodám vo výške 1,5 milióna eur.

Published

on

Reklama

K požiaru došlo po 1. hodine rannej. „Po príjazde hasičov z Piešťan bolo vykonaným prieskumom zistené, že v niekoľkých miestnostiach nachádzajúcich sa na západnej strane centrálneho skladu vypukol požiar. Likvidácia požiaru prebehla za súčasného monitorovania požiaroviska termovíznou kamerou. Požiar sa šíril aj káblovým kanálom po stene skladu umiestneným nad rozvodňami, až do medzipodkrovia centrálneho skladu,“ informovala Lena Košťálová, z Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave.

Hasiči prekontrolovali medzipriestor nad centrálnym skladom ako aj vnútorné priestory skladu termovíznou kamerou. Pri udalosti neprišlo k zraneniu. Výška škody bola predbežne odhadnutá na sumu 1 500 000 €. Hasičom sa podarilo uchrániť majetok v hodnote 5 000 000 €. „Príčina vzniku požiaru je v súčasnej dobe v štádiu vyšetrovania,“ dodala L. Košťálová.

Reklama

Na mieste udalosti zasahovali aj členovia Dobrovoľných hasičských zborov obcí Madunice a Veľké Kostoľany.

Reklama

„Polícia, po príchode na miesto, vykonala asistenciu zasahujúcim hasičom pri evakuácii viacerých osôb a zabezpečovala miesto udalosti. Na miesto boli privolaní aj experti z KEÚ a zisťovateľ príčin požiaru. Majiteľom požiar spôsobil škodu veľkého rozsahu. Prípad si prevzal okresný vyšetrovateľ, ktorý začal vo veci trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Príčiny vzniku udalosti ako aj možná miera zavinenia sú predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania. Vzhľadom na prebiehajúce prvotné úkony nie je v súčasnosti možné poskytnúť bližšie informácie,“ uvidela o zásahu polície Zlatica Antalová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

-red- Foto: DHZ Madunice

Populárne články