Connect with us

Aktuality

Ihrisko na Javorovej po obnove opäť otvorené. Ďalšie tri pre zlý stav uzavreté

Published

on

Reklama
Reklama

Detské ihrisko „Javorová“ je opäť otvorené od piatku 23. júla. Obnovu zrealizovali Služby mesta Piešťany v spolupráci s firmou KUPAS TRADE, ktorá zabezpečila hracie prvky. Začiatkom júla však SMP pristúpili k uzavretie troch ihrísk, keďže nevyhoveli podmienkami kontroly.
Služby mesta Piešťany ako správca detských ihrísk v meste oznámili na svojej webovej stránke, že 8. júla na základe hlavných ročných kontrol detských ihrísk vykonaných oprávnenou osobou pristúpili k úplnému uzavretiu troch detských ihrísk.
Ide o detské ihriská Čachtická, Ostrov pirátov v Mestskom parku a detské ihrisko Winterova vo vnútrobloku. Všetky dostali pri hodnotení známku 5, čiže sú nevyhovujúce na prevádzku.Detské ihrisko Javorová z roku 2008 dosiahlo dobré hodnotenie úrovne bezpečnosti. Pričom počas júna a júla prebehla jeho kompletná oprava. Dodávateľ detský ihrísk spoločnosť Kupas Trade staré prvky odstránila za 5000 eur a nové dodala v sume cez 20-tisíc eur. Ide o dve objednávky Služieb mesta Piešťany, z ktorých nie je jasné, či ide o prvky iba na jedno ihrisko, alebo viaceré.
Dobré hodnotenie bezpečnosti po odstránení závad dosiahlo i detské ihrisko na Ružovej. Na ňom sa má v nadväznosti na vybudovanie parkoviska uskutočniť repasácia hracích prvkov a doplnenie dopadových plôch.
„Obyvateľov týmto prosíme o strpenie. Opravy, repasovanie a výmena hracích prvkov si vyžadujú určitý čas,“ žiadajú pracovníci SMP.
-red-/SMP Foto: SMP

Populárne články