Connect with us

Bleskovky

Mesto chce mať v predstavenstve Letiska Piešťany svoju ekonómku

Published

on

Reklama
Reklama

Mesto Piešťany chce zmeny v predstavenstve akciovej spoločnosti Letisko Piešťany. Podľa materiálu pripraveného pre rokovanie komisií, rady a zastupiteľstva, prichádza samospráva s návrhom na odvolanie Bohumila Klečáka a nomináciou Lucie Duračkovej. Tá pôsobí ako vedúca Odboru ekonomiky a podnikania Mestského úradu Piešťany. Bohumil Klečák je aktuálne zároveň riaditeľom letiska.


Predstavenstvo letiska momentálne tvoria Ján Marušinec ako predseda a členovia František Berec s Bohumilom Klečákom. Mesto Piešťany v dôvodovej správe materiálu uvádza, že k dnešnému dňu nemá priame personálne zastúpenie v štatutárnom orgáne a preto predkladá tento materiál za účelom poskytnúť možnosť schváliť navrhovanú nomináciu prípadne iné nominácie. Bohumil Klečák sa stal členom predstavenstva so súhlasom bývalého primátora Miloša Tamajku, zastupiteľstvo sa k tejto nominácii nevyjadrovalo. Súčasnému vedeniu letiska sa podarilo rozbehnúť v tomto roku pravidelné letecké spojenie s dovolenkovými destináciami a je predpoklad, že by mohlo dôjsť k zníženiu straty, ktorú letisko v minulosti produkovalo. V budúcom roku by malo opäť dôjsť k zvýšeniu počtu letov.

Členov predstavenstva volí valné zhromaždenie spoločnosti a v ňom zástupcovia akcionárov Trnavského samosprávneho kraja, Mesta Piešťany a Slovenskej republiky práve na návrh akcionárov. Podľa našich informácií piešťanský primátor už požiadal o zvolanie mimoriadneho valného zhromaždenia.
-th-

Reklama

Populárne články