Connect with us

Aktuality

Legendárny hostinec Havran znovu ožíva

Chodíte na turistiku, či cykloturistiku cez Havran a radi by ste si chvíľu oddýchli pri nejakom studenom nápoji? Hostinec Havran – obľúbené miesto výletníkov – bol roky zatvorený. Od zajtra sa situácia, na rovnomennom horskom priechode Havran, zmení.

Published

on

Reklama

Hostinec Havran si aktuálne prenajali Michal Petruška a Rastislav Rusnák. „Mrzelo nás, že je už 4 roky zatvorený, tak sme sa rozhodli skúsiť to prevádzkovať. Začíname pomaly, pivo, kofola, radler, víno, poldeci,“ približuje aktuálny plán nový prevádzkovateľ Michal Petruška. Na začiatku pôjde len o rýchle občerstvenie bez varenia, časom možno pribudnú polievky.

Noví prevádzkovatelia Hostinca Havrtan – Rastislav Rusnák a Michal Petruška

Turisti, cyklisti, motorkári, či cestujúci znovuotvorenie hostinca iste privítajú. Pre turistov – zberateľov guľatých „razítok“ – bude k dispozícii pečiatka hostinca. Na svoje si prídu aj milovníci „historických“ kolkov. Noví prevádzkovatelia totiž oprášili legendárnu kolkársku dráhu.

Reklama

V pláne majú zatiaľ iba víkendovú prevádzku, avšak počas veľkonočných sviatkov bude otvorené aj na Zelený štvrtok a Veľkonočný pondelok. Na Veľký piatok bude zatvorené. Prevádzková doba je od 11:00 h do 18:00 h.

Reklama

Takto vyzeral predchodca Hostinca Havran

-th- Foto: -mp-

Populárne články