Connect with us

Aktuality

Vodič v Piešťanoch nafúkal neskutočné číslo. Okamžite skončil v cele a čaká na súd

Piešťanskí policajti počas bežnej nočnej služby takýto výsledok u vodiča za volantom auta už dávno nevideli. Až neuveriteľné číslo fúkol 45 ročný vodič – takmer 6 ‰.

Published

on

Reklama

„Prvá dychová skúška na alkohol ukázala vodičovi výsledok až 5,79 promile alkoholu v dychu. Policajná hliadka si všimla vodiča vďaka jeho kľukatej jazde po vozovke. Krátko po polnoci totiž na Ulici Vrbovskej v Piešťanoch prechádzal nekoordinovane z pruhu do pruhu. Striebornú Škodu Octávia sa preto rozhodli okamžite skontrolovať,“ informovali predstavitelia Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

„45 ročný muž s hliadkou spolupracoval a podrobil sa dvom dychovým skúškam na alkohol. Prvý výsledok mal 2,78 mg/l a o 20 minút neskôr mu výsledok klesol takmer o polovicu, na 1,14 mg/l čo je 2,38 promile. Policajti ho po bezpečnostnej prehliadke obmedzili na osobnej slobode a eskortovali do cely policajného zaistenia, kde si počká na rozhodnutie súdu o vine a treste. Muž je podozrivý z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ informovala polícia.

Reklama

„Upozorňujeme vodičov, aby v žiadnom prípade nesadali za volant a neriadili auto pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky. Je to nielen nezodpovedné ale najmä nebezpečné! Správajte sa na cestách zodpovedne a jazdite iba s triezvou hlavou,“ vyzývajú policajti s dovetkom, že alkohol za volantom nebudú tolerovať.

TS KR PZ v Trnave / red

Reklama

Populárne články