Úvod Aktuality Pozemky plánovaného aquaparku a rodinnej výstavby na Červenej veži zmenili majiteľa

Pozemky plánovaného aquaparku a rodinnej výstavby na Červenej veži zmenili majiteľa

REKLAMA

Veľkolepý projekt Beethovenova alej v lokalite Červenej veže skončil dražbou pozemkov a konkurzom spoločnosti, ktorá ho mala realizovať 가을은 참 예쁘다 다운로드. V dražbe ich získala firma Forespo Development 4, ktorej akcionár financoval multifunkčný areál v Čilistove a v projekte chcela pokračovať. Teraz majú pozemky ďalšieho vlastníka, ktorý ich kúpil v máji tohto roka 나쁜녀석들 더 무비 다운로드. Je ním spoločnosť Koruna Finance, ktorú ovláda Gustáv Laca. Jeho podnikateľské aktivity v Bratislave boli podľa medializovaných informácií spojené s firmami podnikateľského impéria rodiny Lexovcov 인스타 라이브 방송 다운로드.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Pôvodný projekt Beethovenova alej bol rozdelený na dve časti, prvá mala poskytnúť relaxáciu a oddych návštevníkom mesta v hotelovom komplexe, ktorý mal pozostávať zo 110 izieb, aquaparku, športového areálu a 138 rekreačných chatiek danza kuduro 다운로드. Druhú časť nachádzajúcu sa bližšie k obci Ratnovce malo tvoriť 164 rodinných domov s pozemkami.

Výstavba obytného a relaxačného súboru Beethovenova alej sa oficiálne začala v novembri roku 2016, keď malo dôjsť k prekládke sietí Download 10 camping clubs. V realite však žiaden výrazný stavebný ruch nenastal. Spoločníkmi s.r.o. Beethovenova alej boli  firma IURIS INVEST, ktorej vklad činil 1 837 080 eur a Roman Sklár, ktorý do projektu vložil 596 115 eur Spring ftp file download. Dlhodobý majetok spoločnosti bol podľa účtovných uzávierok 8,2 milióna eur a bankové úvery dosahovali výšku 3,8 milióna eur. Na jar 2017 namiesto realizácie projektu začal výkon záložného práva bankou UniCredit  formou dobrovoľnej dražby 아이클라우드 드라이브 다운로드. Stanovená výška minimálneho podania bola  2 850 000 eur.

V polovici roka 2017 sa novým vlastníkom pozemkov stala firma Forespo Development 4.  Podľa informácií zverejnených portálom reality.etrend.sk, za ne zaplatila v dražbe 1,94 milióna Download alarm bells.

Beethovenova alej

Nový vlastník mal podľa vtedajšieho vyjadrenia predsedu predstavenstva záujem v projekte pokračovať Fantastic 4 download. „Chceme pokračovať v tomto projekte, v akom rozsahu je zatiaľ predčasné hovoriť. Bolo to v dražbe, tak sme to kúpili a chceme sa tomu venovať,“ povedal pre PNky Vladimír Salkovič, ktorý je zároveň členom predstavenstva Prvej penzijnej správcovskej spoločnosti Poštovej banky z portfólia finančnej skupiny J&T. 

Spoločnosť Beethovenova alej, s.r.o 패트와매트 다운로드. podľa portálu finstat.sk  hospodárila so stratou 7,248 milióna eur. Následne skončila v konkurze. Okresný súd Bratislava I konkurz vyhlásený na majetok úpadcu v decembri 2018  zrušil  po splnení konečného rozvrhu výťažku.

Ďalším vlastníkom Koruna Finance

V apríli 2019 podľa katastrom zverejnených informácií kúpila pozemky projektu Beethovenova alej spoločnosť KORUNA Finance s.r.o. sídliaca na Mlynských Nivách v Bratislave. Spoločníkmi firmy sú Gustáv Laca a akciovka AlcaPartners, ktorú tiež ovládajú Lacovci. Firma Gustáva Laca Koruna Invest plánovala v Bratislave napríklad realizovať polyfunkčný komplex Klingerka za takmer osem miliárd korún v areáli továrne Gumon v Ružinove. Napokon ho neuskutočnila a pozemky pred dvomi rokmi kúpila firma prepojená J&T Real Estate.

Spoločnosť Koruna Finance ponúka prostredníctvom realitného portálu topreality.sk nehnuteľnosti v Bratislave, Dunajskej Strede a v Spišskej Novej Vsi. Pracovník firmy, ktorého telefónne číslo je uvedené na stránke, nevedel povedať, či mienia ďalej pokračovať v projekte. Prisľúbil kontaktovať kolegov, ktorý majú projekt na starosti s tým, že ak budú mať záujem budú nás kontaktovať. 

-th-  Foto: Beethovenova alej, -th-

REKLAMA