Úvod Kultúra Výstavu 365 tvárí Piešťan dnes otvorí koncert Roba Opatovského

Výstavu 365 tvárí Piešťan dnes otvorí koncert Roba Opatovského

REKLAMA
Mlyny

Počas celého uplynulého roka robil fotograf Martin Ričány portréty ľudí, ktorých stretol v uliciach Piešťan. Každý deň zverejnil jeden portrét na sociálnych sieťach a teraz ich všetky predstaví na výstave 365 tvárí Piešťan.

Martin Ričány si dal na začiatku roka 2018 neľahkú úlohu – nafotiť 365 portrétov ľudí, ktorých stretne v uliciach Piešťan. Odvtedy na každý deň uverejňuje jednu fotografiu na Facebooku aj Instagrame a postupne tvorí pestrú mozaiku tvárí, ktorú verejnosti predstaví na výstave v Elektrárni Piešťany.

„Na fotografiách sú prevažne bežní ľudia, ktorí v tomto meste bývajú, pracujú alebo sú s ním iným spôsobom spätí. Ale sú tam aj ľudia, ktorí svojím menom a činmi prezentujú nielen Piešťany, ale aj Slovensko v zahraničí,“ hovorí fotograf Martin Ričány. Začiatky boli podľa jeho slov ťažké, ale projekt je v Piešťanoch čoraz známejší a ľudia sa dokonca hlásia, aby sa mohli stať jeho súčasťou. „Najradšej fotím starších ľudí. Starší človek má v tvári neobyčajné čaro. Vrásky vykresľujú osudy, skúsenosti, radosti aj starosti,“ dodáva autor.

Domoss jun vseo

Začiatkom tohto roka začal pracovať na tom, aby svoju celoročnú snahu pretavil do výstavy. Portréty, ktoré v uliciach spravil, bude od 12. marca prezentovať v Elektrárni Piešťany. Vernisáž začína o 17.30 h a bude spojená s koncertom Roba Opatovského, na ktorý je vďaka sponzorom vstup voľný.

Od 15. apríla si môžu výstavu pozrieť návštevníci piešťanského Auparku a neskôr zavíta aj do nákupných centier ďalších slovenských miest.

TS

REKLAMA