REKLAMA
Dompek Pizza 2021

V utorok 23. januára o 10. hodine sa v Elektrárni Piešťany uskutočnila vernisáž výstavy Kaleidoskop vedeckých hračiek. (Nielen) deti si mohli vyskúšať 63 vedeckých hračiek, 9 hlavolamov a viacero fyzikálnych experimentov, s ktorými sa deti v škole zaručene nestretnú. Podujatie prinieslo Občianske združenie Vedecká hračka z Banskej Bystrice Download Alice movie from Wonderland.

Často si ani neuvedomujeme, že mnoho fyzikálnych fenoménov je skrytých práve v hračkách. Vďaka výstave si môžete vyskúšať hračky, ktoré fungujú na mechanických, optických, akustických či elektromagnetických princípoch 가상 디스크 다운로드. „Idea Vedeckej hračky sa zrodila v mojej hlave pred dvadsiatimi piatimi rokmi, keď sme navštívili centrá vedy v západnej Európe. Vtedy sme si uvedomili, že Slovensko bude mať ťažko takú osvietenú vládu, aby spravila veľké centrum vedy porovnateľné s interaktívnymi zariadeniami v zahraničí Truman Show subtitles. Do dnešných čias sme v našom občianskom združení zostavili kolekciu viac ako 170 hračiek, ktoré rôznymi spôsobmi približujú vedecké poznanie a pritom sú kvalitnými hračkami pre veľkých a malých,“ prezradila autorka výstavy a predsedníčka OZ Vedecká hračka Beata Puobišová itools 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Podstatou výstavy je hračky nielen vidieť, ale si ich aj vyskúšať. „Našou misiou je umožniť poznávanie a vzdelávanie prostredníctvom hry s tými najjednoduchšími vecami, ktoré sú deťom, pedagógom aj rodičom najprirodzenejšie movie Amur. Hračky sú súčasťou vývoja jedinca od narodenia, tak prečo ich nezachovať do vysokého veku? Ja som prekročila sedemdesiatku a pre mňa sú hračky stále zdrojom radosti, poznania a, dovolím si tvrdiť, každomesačného objavovania,“ priznala Beata Puobišová Monster's Kids.

V priestoroch Elektrárne si môžete pozrieť tretinu všetkých hračiek, ktoré občianske združenie zozbieralo. „Sú to väčšinou profesionálne, teda nakupované hračky highest quality on YouTube. Zo Slovenska ich je asi len dvadsať, ale internet veľmi pomôže, aj ja už dnes nakupujem hračky cez internet a zaraďujem ich do našich výstav,“ hovorí autorka 영한 번역기 다운로드. Výstava v Elektrárni Piešťany je dostupná pre školy a verejnosť v utorok až piatok od 8.00 do 12.00 hod. a od 14.00 do 17.00 hod.

-vv-

REKLAMA