REKLAMA
Esesko

Od júna tohto roku má renesančný kaštieľ v Moravanoch nad Váhom nového majiteľa. Informáciu ako prvý priniesol portál My Trnava Ppt viewer download. Už  viac ako mesiac patrí kaštieľ žilinskej spoločnosti Juris Doctor, ktorá postupne začala s čistením a zabezpečovacími prácami v areáli. Moraviansky kaštieľ chátral od roku 2006, keď ho kúpila firma zo Slovinska. 

V súčasnosti je strecha kaštieľa v havarijnom stave, vybavenie interiéru a ateliérov je zdevastované alebo chýba a veľká časť zábradlia, podobne ako elektrické káble, skončila pravdepodobne v zbernom dvore swing browser. V budove sú prítomné netopiere, ľudské výkaly a moč aj rozsypané perie z vankúšov. Celkovo zlý stav historicky hodnotnej budovy zhoršovali požiare, ktoré spôsobovali bezdomovci 스케치 업 소스 다운로드. Situáciu dokumentuje video nakrútené v decembri 2013.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Nový vlastník dal zamurovať otvory v plotoch, cez ktoré do areálu posledných jedenásť rokov prúdili bezdomovci, užívatelia drog, tínedžeri a zvedavci php 엑셀 다운로드. Časť náletových drevín je už vysekaná a dvor pôsobí upravenejším dojmom. Pred budovou stojí veľkoobjemný kontajner. Strecha by mala byť podľa spoločnosti Juris Doctor opravená v priebehu leta Hidden Figures. Dôležitým krokom, ktorý kaštieľ čaká, je pamiatkový výskum. Starosta Moravian podľa portálu My Trnava zmenu vlastníka privítal.

Moraviansky kaštieľ s anglickým parkom dali v 16 ezphoto3 vp 다운로드. storočí postaviť Turzovci alebo biskup Csáky (informácie sa rôznia). V čase svojho vzniku pozostával z dvoch samostatných budov, ktoré boli scelené až renesančnou prestavbou koncom 16 aac 코덱. storočia. Ďalšiu, barokovú prestavbu podstúpil v 18. storočí, kedy bola postavená tiež kaplnka. V roku 1881 pribudla veža a tretie podlažie v povalovom priestore 디알도스 다운로드. V rokoch 1964 až 1970 bol kaštieľ obnovený a prispôsobený pre potreby Domova slovenských výtvarných umelcov a architektov. V anglickom parku boli roztrúsené plastiky slovenských i zahraničných umelcov, ktoré vytvorili počas sympózií ldplayer.

V roku 2006 predal kaštieľ Slovenský fond výtvarných umení za 48 miliónov korún firme Art Hotel, blízkej niekdajšiemu primátorovi Piešťan Ivanovi Mrázikovi. Art Hotel krátko po kúpe predal kaštieľ Slovincom Tahirovi Ametajovi a Andrejovi Plešivčnikovi za 67 miliónov korún 피닉스 다운로드. Zisk činil približne 20 miliónov korún. Dvojica nesplácala úver od slovinskej firmy SDM, d. o. o. a tá zas od ľubľanskej spoločnosti Zvon Ena Holding. Ako uvádza portál Čierne diery, kaštieľ sa už v Slovinsku niekoľkokrát pokúsili predať vo verejnej dražbe, no záujemca sa nenašiel.

Pozrite sa, ako to v areáli vyzerá po začatí prác:

-text, foto a video: vv; zdroj: Wikipédia, Čierne dieryMy Trnava

REKLAMA