Úvod Aktuality Dnes sa začal 34. ročník festivalu Dni detskej knihy

Dnes sa začal 34. ročník festivalu Dni detskej knihy

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Celoslovenský festival Dni detskej knihy zavítal tento rok do Piešťan. V dňoch od 10. do 12. apríla si deti v piešťanskom okrese môžu pozrieť desiatky literárnych i divadelných podujatí google files. 34. ročník podujatia organizuje Mestská knižnica mesta Piešťany v spolupráci s Bibianou, medzinárodným domom umenia pre deti a Slovenskou sekciou IBBY 오디널 스케일 다운로드. Festival sa koná pod záštitou primátora mesta Piešťany Miloša Tamajku.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Program sa začal v mestskej knižnici o desiatej ráno podujatím Prečo by som mala čítať 신구미호 다운로드? V úvode vystúpili viacerí ilustrátori, medzi nimi aj Ján Uličiansky či Alena Wagnerová. Postavička z diela Jána Uličianskeho Analfabeta Negramotná ožila a dokázala deťom, že knihy vzdelávajú i bavia spss 25. Deťom sa prihovoril primátor mesta Miloš Tamajka, ktorý si zaspomínal na svoje čitateľské začiatky. O podujatí sme sa porozprávali s riaditeľkou Mestskej knižnice mesta Piešťany Margitou Galovou resident registration copy.

Festival Dni detskej knihy sa koná každý rok v inom meste. Po koľkých rokoch sa vrátil do Piešťan Free Sdoku?
Festival organizujeme v Piešťanoch po tretí krát. Prvýkrát to bolo v roku 1993 a druhý krát v roku 2001.

Čo je hlavným cieľom podujatia 모탈컴뱃4 다운로드?
Hlavným cieľom festivalu je podpora čitateľského hnutia detí. V dnešnej dobe deti často sedia pri počítačoch a mobiloch. Chceli sme prezentovať čítanie ako príjemný prostriedok trávenia voľného času 인디자인 다운로드.

Festival je naozaj rozsiahly, podujatia sa konajú v celom okrese. Čo to znamená pre knižnicu z organizačného hľadiska?
Koncepcia festivalu Dni detskej knihy je taká, že podujatia sa konajú nielen v tom meste, kde sídli knižnica, ale aj v školách v okrese appscan. Vyšli sme do Drahoviec, na Banku, do Chtelnice, do Vrbového či do Krakovian. Na niektoré podujatia prichádzajú aj deti mimo okresu Piešťany, napr 직쏘 랜섬웨어 다운로드. z Hlohovca. Počas troch dní zorganizujeme viac ako 40 podujatí – z tohto počtu viete usúdiť, že príprava bola dlhšia. Festival sme začali pripravovať v decembri minulého roka.

Ktoré osobnosti zavítajú v rámci festivalu do Piešťan?
Počas týchto dní privítame v našich priestoroch a v priestoroch našich partnerov viac ako 30 najvýznamnejších slovenských spisovateľov, ilustrátorov a zástupcov kultúrnych inštitúcií. Sú to: Dušan Dušek, Daniel Hevier, Roman Brat, Tomáš Janovic, Peter Glocko, Peter Karpinský, Jozef Lenhart, Petra Nagyová-Džerengová, Mária Lazárová, Branislav Jobus, Toňa Revajová, Barbora Kardošová, Andrea Gregušová, Beáta Panáková, Ľubica Kepštová a Kveta Dašková. Spomedzi ilustrátorov prídu Martina Matlovičová, Bystrík Vančo, Martin Kellenberger, Vladimír Kráľ, Juraj Martiška, Ľuboslav Paľo, Miroslav Cipár, Alena Wagnerová, Miroslav Regitko, Katarína Slaninková, Peter Uchnár.

Aké ďalšie veľkolepé podujatia tento rok pripravujete?
V tomto roku plánujeme slovensko-český projekt Keď čítanie je čtení. Mnoho slovenských ilustrátorov totiž ilustruje knihy českým autorom. V našich priestoroch teda privítame najvýznamnejších českých spisovateľov a ilustrátorov. Projekt sa začína v auguste a potrvá do decembra. Ďalší projekt chystáme v Prahe, kde budeme prezentovať tvorcov Zázračného orieška a práce našich významných ilustrátorov. Na budúci rok chystáme po desiaty krát podujatie Zázračný oriešok.

Pozrite sa, ako vyzeralo otvorenie podujatia v mestskej knižnici:

O jedenástej sa v priestoroch Elekrárne Piešťany konalo detské predstavenie Snehová kráľovná. Veršovaná rozprávka vznikla na motívy Hansa Christiana Andersena.

Atmosféru podujatia vám priblíži naša fotoreportáž:

-vv-

REKLAMA