Connect with us

Aktuality

Vinníkom nedeľňajšej nehody bol podľa polície vodič auta BMW

Published

on

Reklama

Dopravní policajti počas víkendu zasahovali pri dopravných nehodách s účasťou motocyklistov. V oboch prípadoch došlo k nehodám počas dňa a priaznivej viditeľnosti. K vážnejšej nehode s účasťou motocyklu došlo v nedeľu 9. apríla v Piešťanoch. 19-ročný vodič na BMW prichádzal po Beethovenovej ulici a pri vchádzaní na hlavnú cestu smerom na Winterovu ulicu nedal prednosť v jazde 36-ročnému vodičovi motocyklu. Pri zrážke utrpel motocyklista z Piešťan stredne ťažké zranenia, zlomeninu stehennej kosti a členku. Polícia podrobila oboch vodičov dychovým skúškam na alkohol, ktoré boli negatívne. Mladému vodičovi zadržali policajti na mieste vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázali. Obe vozidlá boli po nehodách nepojazdné, škoda bola odhadnutá na 5800 eur.

Senickí policajti dokumentovali nehodu v sobotu, 8. apríla v úseku Moravský Sv. Ján – Závod, pri diaľničnom nadjazde. 40-ročný muž išiel v poobedných hodinách spolu s 27-ročnou spolujazdkyňou na motorke Yamaha VMax, keď v danom úseky cesty nezvládol riadenie, dostal šmyk a vyšiel v smere jazdy mimo cestu vpravo. Po nehode na mieste nezotrval a s motorkou odišiel. Spolujazdkyni, ktorá zostala na mieste sama zranená, poskytli prvú pomoc okoloidúci vodiči. Podľa prvotných lekárskej správy utrpela žena zranenia s dobou liečenia 10 až 14 dní. Polícia vypátrala vodiča a dve hodiny po nehode mu namerali v dychu 0,65 MG/l, čo je 1,35 promile. Polícia začala vo veci trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví a presné príčiny nehody budú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Reklama

Polícia pripomína vodičom, že zákon výslovne zakazuje viesť motorové vozidlá po požití alkoholu a taktiež je každý vodič povinný pri dopravnej nehode poskytnúť podľa svojich možností prvú pomoc, zotrvať na mieste nehody a zdržať sa požitia alkoholu po nehode.

Aktuálne informácie Policajného zboru môžete nájsť aj na oficiálnej stránke na Facebooku www.facebook.com/policiaslovakia.

Reklama

TS Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave-

Populárne články