REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Po dlhšej odmlke prichádzam s novým blogom a teda s novým tipom na výlet. Tentokrát sa vydávam do dedinky Dobrá Voda známej skôr pamätnou izbou Jána Hollého, ako zrúcaninou hradu git 파일 다운로드. Mňa však teraz viac zaujíma hrad. Štart je ako vždy v Piešťanoch, smer Vrbové a v Dechticiach odbočka na Dobrú Vodu. Cesta vám zaberie max 40 minút 문명의 충돌 다운로드.

S kamoškou prichádzame do cca stredu dediny a parkujeme hneď vedľa kostola, odkiaľ je len pár metrov umiestnená tabuľa vyznačujúca smer cesty 알함브라 궁전의 추억 8화 다운로드. Pripájame sa k pár turistom na cestu za hradom. Začíname po asfaltke a po pár minútach prichádzame k miestnemu cintorínu. Na pár sekúnd som si neistý, či ideme správne, ale žiaden strach, brána je otvorená a turisti idú dosť jednoznačne cez cintorín, tak neistota opadáva Google Drive folder. Po prejdení druhej brány sa dostávame na lesnú cestu, ktorá už ide iba jedným smerom, takže sa zablúdiť nedá. Cesta vedie väčšinu času cez les, tak letné slniečko nám nevadí movie Glory of the Clan. Cesta je nenáročná a po asi 25-tich minútach cesty lesom sa zrazu ocitáme pred vežou a múrom hradu.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Hrad

Zrúcanina hradu je akoby zasadená do lesa a tak ho z ďaleka nie je ani vidieť.Na začiatku vás upúta veža a za ňou vysoká hradba 무료 성경 듣기 다운로드. Na prvý pohľad sa zdá, že je to také nič. Stačí však trocha vystúpať vyššie a areál hradu sa vám pomaly odhaľuje. Keďže je s hradom takmer nehýbané, vyzerá akoby ho pomaly pohlcoval les 피파17 다운로드. Neznamená to, že nie je udržiavaný. Práve naopak, cestička je výborne priechodná a kde treba je aj malý rebrík. Takmer celý sa nachádza v tieni 닥터후 시즌1 다운로드. Hlavne cez deň, aký sme mali my, to bolo vítané.

Ideme teda vyššie a dostávame sa do hlavnej časti, ktorá je už nad horizontom lesa a je vidno prvý výhľad na okolie Premier Pro 2.0. Tu sa nachádza múr asi kedysi hlavnej veže hradu. Ideme teda ešte kúsok, schádzame po rebríku a dostávame sa do zadnej časti. Tu už vidno aj lešenie a nejaký stavebný materiál, ktorý slúži na opravu práve zadnej časti hradu Smurf game. My prichádzame až na okraj, kde nás čaká aj nádherný výhľad na okolitú krajinu. Pre odvážnejších je pri okraji zaujímavý pohľad popri múre a smerom dole pod hrad. Tak sadáme a vychutnávame výhľad a aj zopár slnečných lúčov.

Keď sa vraciame, ideme po cestičke popod hlavný múr hradu a ešte lepšie vidno ako je tu upravené a udržiavané okolie. Príjemné prírodné sedenie, stoly, ohnisko a smetné koše sú samozrejmosťou. Odhadom aj pre 50 ľudí. Ideálne aj na návštevu s deťmi a opekačku v prírode.


TIP : Dnes mám pre vás hneď 2 tipy.
1. Ak máte čas určite sa zastavte na zámku v Smoleniciach, kde je taktiež krásne prostredie a vstup na nádvorie je voľný.
2. Neďaleko (pri obci Naháč) sa nachádza aj zrúcanina kláštora Katarínka. Dá sa ísť s autom veľmi blízko, čiže cesta od auta vám zaberie len chvíľu. Nie je to veľký areál a keď budete mať šťastie, dobrovoľníci vás prevedú aj s krátkou prednáškou.

REKLAMA