Connect with us

Aktuality

Rozpočtové provizórium sa o týždeň predĺži

Published

on

Reklama
Reklama

Mesto Piešťany presunulo rokovanie Mestského zastupiteľstva o týždeň neskôr. Úrad tak bude hospodáriť v rozpočtovom provizóriu o pár dní dlhšie a toľko diskutovaný návrh programového rozpočtu na tento rok, s výhľadom na dva ďalšie, bude predložený na schválenie poslancom namiesto vo štvrtok 11. až 18. februára. Zmenu termínu dnes oznámil písomne poslancom prednosta Eduard Strapatý. Dôvodom bolo omeškanie zverejnenia materiálu na úradnej tabuli mesta Piešťany.

Podľa zákona o obecnom zriadení „pred schválením je rozpočet obce zverejnený najmenej na 15 dní spôsobom v obci obvyklým, aby sa k nemu mohli obyvatelia obce vyjadriť; to platí aj o záverečnom účte obce, ako aj o návrhu na vyhlásenie dobrovoľnej zbierky.“ Keďže pôvodne bolo rokovanie naplánované na 11. februára, mal návrh rozpočtu na webovej úradnej tabuli visieť od stredy 27. januára, to sa však nestalo.

 

 

Reklama

Podľa oznámenia prednostu ho na pochybenie upozornil hlavný kontrolór o deň neskôr,  vo štvrtok 28. januára. „Návrh rozpočtu bol  zverejnený obvyklým spôsobom ešte v ten istý deň,“ uviedol E. Strapatý. Radnica tiež už upravila termín rokovania Mestského zastupiteľstva na svojej web stránke. Ešte pred stretnutím poslancov však k tomuto dôležitému finančnému materiálu zasadne Mestská rada – už v utorok 2. februára o 15-tej hodine v zasadačke MsÚ.

-red-, ilustr. foto: archív PNky

Populárne články