Jozef Drahovský bol online

Jozef Drahovský bol online

7
ZDIELAŤ
REKLAMA

Kandidát na post primátora Piešťan Jozef Drahovský bol online. Od 20:30 h do 21:15 h ste mu mohli klásť otázky alebo napísať vyjadrenia, ktoré máte na srdci a na jazyku, resp. v tomto prípade na prstoch a na klávesnici. Píšte do poľa reaguj. Otázka sa zobrazí spolu s odpoveďou.

REKLAMA

Prosíme však o korektnosť otázok a vyjadrení. V prípade, že otázky, resp. príspevky budú obsahovať vulgarizmy, osobné narážky či invektíva, budú automaticky zmazané moderátorom online rozhovoru. Príspevky nesmú byť v rozpore s platnou legislatívou SR.

REKLAMA
ZDIELAŤ
Predchádzajúci článokMiloš Tamajka bol online
Ďalší článokIng. Richard Kopún

7 KOMENTÁRE/OV

 1. Dobrý deň
  chcem sa spýtať na váš názor na rekonstrukciu Teplickej s chodnikmi, ktore su vhodne maximalne pre “jednosmerny” pohyb chodcov :). A dalšia vec: sú problémy ohladne konania stavebneho odboru v našom meste – v mensich veciach (dodatocna legalizacia stavieb, zmeny v projektoch v priebehu vystavby atd…) ktorymi preferuje zbohatlikov a pomerne casto prehliada namietky zo strany obcanov mesta. Zaujimave je hladiet na to, ako utesene sa dari niektorym projektantom, ktory maju rodinne vazby na stavebny urad presadzovat svoje projekty, ktore su neraz v rozpore so stavebnym zakonom ci schvaleným uzemnym planom mesta :). Ľudia sú už bezmocní, a nevedia si pomôcť! Mesto potrebuje zmenu a zmenu hlavne na mestskom úrade(stavebnom odbore!)Vidite moznost napravy?
  Jozef Drahovský: Rekonštrukcia ulíc v meste je potrebná, ale som sa už vyjadril v jednej diskusii, je nutné brať ohľad aj na chodcov a cyklistov. Toto platí zvlášť na uliciach ako je Teplická, ktoré by mohli slúžiť aj ako malé korzo pre peších.

  Situáciu v každej časti mestského úradu, s ktorou majú občania problémy, je nutné zanalyzovať a vyriešiť. Čo nefunguje tak ako má, musí byť napravené.

 2. Jozef co by ste spravili ako prve po vymenovani do uradu? Ako programator a sportovec viete si poradit s oblastou cestovneho ruchu, ktora je klucova pre mesto?
  Jozef Drahovský: Ako prvé by som zorganizoval stretnutie s občanmi mesta, kde by som rád predstavil seba a svoje plány a zároveň si vypočul názory ostatných. Oblasť cestovného ruchu je mi blízka, pretože veľa cestujem a všímam si práve túto oblasť. Už niekoľko rokov sledujem budovanie cestovného ruchu na Liptove.

 3. aj ja dakujem za odpoved milo ste ma prekvalili ano klaster Liptov je na slovensku jednicka mame sa co ucit… Drzime vam palce cela rodina mame spolocne hodnoty…skoda ze su neni za vami sponzori pretoze malo kto o vas vie… aj ked po volbach im to zrataju…
  Jozef Drahovský: Som rád, že nielen ja poznám liptovský klaster a považujem ho za vzor, ktorým by sme sa mohli inšpirovať aj v Piešťanoch. Ďakujem za podporu.

 4. Dobrý večer, pán Drahovský. Ak sa pozerám na zoznam kandidatov zobrazených v ankete, ste pre mna zatial jediný z kandidátov, ktorý ma u mňa šancu. Vaše meno sa zatial nespája zatial zo žiadnou kauzou v Piešťanoch alebo na Slovensku, resp. nie je spájane zo žiadnymi lobistickými skupinami.

  Chcem sa Vás preto spýtať, aké opatrenia by ste zaviedli po svojom eventualnom zvolení, aby sa spriehladnilo financovanie nášho mesta a hlavne pre “radových” občanov stalo zrozumitelnejším nakladanie s mestkým majetkom?

  Ďakujem za odpoveď.
  Jozef Drahovský: Ako je vidieť aj z prieskumu Transparency International naše mesto má práve v tejto oblasti veľké nedostatky. Mojim krédom je určite čistá hra, preto budem presadzovať transparentnosť vo financovaní na všetkých úrovniach. Ďalšou mojou prioritou je väčšia informovanosť občanov. Elektronické aukcie by mali byť samozrejmosťou pre väčšie projekty, ale ja by som ich princípy aplikoval aj na bežné výdavky mesta.

 5. Jozef Drahovský: Ďakujem za účasť všetkým trom diskutujúcim a dúfam, že o týždeň nás bude pri voľbách viacej. Verím, že po voľbách sa Piešťany budú uberať správnou cestou o čo sa budem snažiť pričiniť či už ako nový primátor, alebo ako radový občan.

NAPÍSAŤ KOMENTÁR