Úvod Novinky Štartuje samozber broskýň, nazbierať si môžete aj jahody

Štartuje samozber broskýň, nazbierať si môžete aj jahody

REKLAMA
OLANO Volby 2020

V Borovciach pri Piešťanoch máte jedinečnú príležitosť nazbierať si dva druhy ovocia na jednom mieste. V spoločnosti Plantex od piatku 20. júla začína samozber výborných broskýň a zberajú sa i sladučké jahody. 
Neváhajte teda a príďte si pre broskyne odrody Redhaven, ktorá je výborná na zaváranie. Jahody sú zo stálorodiacich odrôd a hodia sa na skvelé letné osviežujúce mliečne šejky, drene, zákusky s mascarpone, bublaniny, torty… 

V piatok je jahodovisko otvorené od 7.30 do 17.00 h. Cena samozberu je 2,20€/kg.

REKLAMA
Dobra volba

Broskyne sa zberajú pondelok – piatok od 7.30 do 18.00 a v sobotu 7:30 do 12:00 h. V nedeľu je zatvorené. Cena broskýň – 0,95€/kg.

Okrem tohto ovocia ponúkajú v Plantexe tiež slivky, ktorých úroda je bohatá. Spravte si  slivkové gule, výborný koláč, ale pokojne ich môžete i zavariť. Cena I. triedy je 1€/kg. Slivky na lekvár a kvas sa predávajú v nižšej cene.

V Plantexe momentálne dozrelo aj drobné ovocie. Zberajú sa maliny odrody Tulameen, černice Lochness a postupne aj  slivky – Tegera, Hanita. Zakúpiť si ich môžete v „jahôdke“ pri ZC Charvát v Piešťanoch a vo firemnej predajni vo Veselom.

Sad nájdete tu


PR

REKLAMA