Úvod Novinky Ján Stachura: Práce pod tlakom občanov sa nebojím, teším sa na ňu

Ján Stachura: Práce pod tlakom občanov sa nebojím, teším sa na ňu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Budovanie športovísk, aktívnu spoluprácu s ostatnými poslancami i primátorom, komunikáciu s komisiami, odborníkmi či organizáciami na území mesta a systematické riešenia chce podľa jeho slov priniesť do zastupiteľstva. Ján Stachura má 28 rokov, pracuje s nezamestnanými či mladými ľuďmi na úrade práce, úspešne trénuje mladých futbalistov a ako člen výkonného výboru Asociácie športových klubov Piešťany (AŠK PN) pripravuje materiály, ktoré otvoria diskusiu medzi mestom a miestnymi športovými klubmi Hancom Office neo. Vo voľbách bude pod číslom 22 kandidovať ako nezávislý poslanec vo volebnom obvode číslo jedna.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Vo svojich vyhláseniach sa väčšinou zameriavate na podporu športu v kúpeľnom meste. Ste vo výkonnom výbore PFK Piešťany i AŠK PN. Prečo je potrebné, aby ste v tejto sfére pracovali aj ako poslanec mestského zastupiteľstva?

V prvom rade si myslím, že športové kluby ako skupina združujúca veľkú časť občanov mesta si zaslúži mať zástupcu, ktorý bude hájiť ich záujmy webfont of Sharing Myeongjo. Neobmedzujeme sa len na zvýšenie dotácie na šport, ale pripravujeme systémovú reformu podpory športu, pohybových aktivít mládeže. Je dôležité preniesť myšlienky AŠK PN aj do mestského zastupiteľstva. Verím, že týmto dokážem prispieť k výraznému zlepšeniu komunikácie športových klubov so samosprávou.

Nedávno si Vás do diskusie pozval aj kandidát na primátora v Novom Meste nad Váhom Ubuntu desktop download. Čo bolo jej cieľom, a aké boli ohlasy miestnych?

Jednalo sa o predvolebnú debatu s občanmi na tému šport a kultúra. Bol som veľmi milo prekvapený, akým spôsobom v Novom Meste nad Váhom zaregistrovali vznik AŠK PN, o ktorej činnosť a ciele bol veľký záujem. Padlo mnoho o systematickej podpore športu, ako má fungovať vzťah samospráva – športové kluby. Debata pokračovala aj po oficiálnom skončení, kde sa stretli športové kluby s politickými kandidátmi a hľadali spoločný koncept 오라클 10g 32 bit 다운로드. V tomto by sme si mali brať v Piešťanoch príklad. A to, podotýkam, je v Novom Meste nad Váhom podpora športu neporovnateľne väčšia než u nás.

Myslíte si, že materiály, ktoré vytvárate v AŠK PN môžu byť podkladom aj pre iné mestá na Slovensku hp 로드러너 다운로드?

Určite áno. Za týmto účelom nás už kontaktovali kluby práve z Nového Mesta nad Váhom s prosbou o budúcu spoluprácu. Na nedávnej konferencii sa v podobnom duchu vyjadrilo aj niekoľko významných športových osobností ako napr. Ján Filc.

Prejdime k ďalším bodom programu. Okrem „otrepaných“ opráv ciest v meste, vo Vašom prípade oblasti volebného obvodu číslo 1, ste zaujali chuťou spolupracovať so seniorským parlamentom Smash Bros. Prečo?

Vo svojom živote dávam do popredia jeden princíp. Treba v každej oblasti vnímať potreby ľudí okolo mňa. Aj s občanmi musíme komunikovať a spolupracovať s nimi na riešeniach. Seniorský parlament je zástupcom početnej skupiny obyvateľov Piešťan. Aj oni majú svoje oprávnené požiadavky a potreby, od ktorých sa práca samosprávy musí odvíjať 크롬 사이트 다운로드. Zastupiteľstvo sa predsa nebude zaoberať vecami, ktoré nikoho nezaujímajú, ale naopak, dobré nápady skúsi presadiť. Ak je vystavený tlaku verejnosti, o to lepšie. Domov dôchodcov a kvalitnejšie zariadenia opatrovateľskej služby sú nevyhnutnosťou. 

Okrem iného tam boli spomenuté projekty zelených striech či alternatívne využívanie dažďovej vody 안드로이드 os 다운로드. Ako by ste však motivovali obyvateľov mesta, aby pristúpili k takýmto opatreniam?

Myslím si, že k týmto moderným trendom inklinuje čím ďalej, tým viac ľudí. Práve seniorský parlament prišiel s týmito bodmi. Ak máme takýchto inovatívnych ľudí na dôchodku, je to len dobré. A ako by som ich motivoval 가상 악기 다운로드? Predsa predstavením pozitív, ktoré takýto krok prinesie – šetrenie peňazí v domácnostiach, spotreba zdrojov, ktoré nám núka príroda a z takého kroku obyvateľov by nakoniec ťažilo i mesto.

Efektívnym riešením sa zdajú byť polopodzemné kontajnery, o ktorých ste hovorili napríklad vo vašom predvolebnom videu. Myslíte si, že Piešťany sú dostatočne moderné na to, aby sa tu presadili takéto návrhy 콜오브듀티 다운로드?

Piešťany sú mesto, ktorému bolo nadelené, čo sa týka prírodných podmienok, takmer všetko. Určite je tu potenciál, aby sme sa stali moderným mestom, a po jeho naplnení musíme volať a nevzdať sa toho. Výhody polopodzemných kontajnerov sú menší neporiadok, žiadny zápach, ľahká manipulácia, menej častý vývoz. Mnoho pozitív umocňuje v konečnom dôsledku aj ušetrenie financií v rozpočte, ktoré sa o pár rokov neskôr môžu využiť inde.

V poslednom volebnom období sa na verejnosť dostali konflikty poslancov, vedenia mesta či samotných lokálnych médií. Viete si predstaviť, že budete schopný odovzdávať plnohodnotný výkon poslanca aj pod tlakom, ktorý takúto funkciu sprevádza?

Na tlak som zvyknutý. Celý život pracujem s ľuďmi, pomáham ľuďom, vediem ich a snažím sa hľadať riešenia. Či už ako pracovník úradu práce alebo futbalový tréner a v minulosti hráč. Dokážem pracovať v kolektíve s rozdielnymi názormi a riešiť aj vypäté situácie. Dôležité je dokázať vždy triezvo argumentovať, držať sa vlastných hodnôt, ale zároveň viem potlačiť vlastné ego. Práce v zastupiteľstve sa nebojím, práve naopak, ak mi ľudia dajú hlas, teším sa na spoluprácu s ostatnými poslancami či komisiami. Čo sa týka tlaku voličov, viem, že sa im o 4 roky budem môcť pozrieť do očí s vedomím, že som spravil všetko, čo bolo v mojich silách.

Reklamný článok

Objednávateľ: Mgr. Ján Stachura A. Hlinku 20/42 PIešťany
Dodávateľ: HPA, s.r.o., Bodona 48, 92101 Piešťany, IČO: 47465972
REKLAMA