Úvod Kultúra Mestská galéria predstaví umenie Made in Piešťany

Mestská galéria predstaví umenie Made in Piešťany

REKLAMA

Od klasickej maľby až po virtuálnu realitu – aj tak sa dá charakterizovať výber autorských diel prezentovaných v Piešťanskej mestskej galérii od 5 팡파레 다운로드. mája 2021.

 

REKLAMA
PN Taxi
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger

Made in Piešťany

Výstavu, ktorá bude v Piešťanskej mestskej galérii prístupná do 20 몰디뷰 앱 다운로드. júna, tvoria diela autorov, ktorí sú však vo svojom výtvarnom prejave absolútne odlišní, pritom osobití a jedineční. Každý je originálnym prvkom v skladačke piešťanskej výtvarnej scény 갓오브 곡괭이 다운로드.

Na výstave možno vidieť diela už nežijúcich autorov – Júliusa Kollera, konceptuálneho umelca, ktorého význam už dávno presiahol rodné Piešťany či Alojza Klima, ktorý svojim jedinečným výtvarným prejavom reprezentuje geometrickú abstrakciu 사랑해 파리 다운로드.

Výstava ďalej predstaví dadaistický objekt Petra Kalmusa kontrastujúci s perfekcionistickou romantikou fotografického konceptu Tomáša Wernera, divoký maliarsky prejav Martina Lukáča, estetiku ilustrátorskej dvojice známej ako Ové Pictures (Veronika Obertová a Michaela Čopíková) a hravý animačno-edukačný projekt Kriss Sagan: Mesto Snov 역도요정 김복주 1화 다운로드.


Made in Piešťany
Kurátor: Mgr.art. Martin Sedlák, vedúci galerijného odd. MsKS Piešťany.
K výstave prebehnú dve komentované prehliadky, o termíne konania budú organizátori informovať. Predbežný záujem hláste mailom na adresu: linda.blahova@msks-piestany.sk


Výstava vo výstave

Hravá výstava animátorky a režisérky Kriss Sagan a Mestského kultúrneho strediska mesta Piešťany s názvom Mesto snov je výstavno-edukačným projektom pracujúcim s možnosťami galerijnej a filmovej animácie.

Aktívne zapája návštevníkov galérie, ktorí si prostredníctvom digitálnych technológií – svojho inteligentného telefónu alebo tabletu dokážu rozpohybovať maľované obrazy vystavené v galérii a spoznávať tak fantazijné výjavy “labutích osobností“ a kuriozít typických pre mesto Piešťany. Návštevník končí svoju púť v úplne vymyslenom digitálnom svete virtuálnej reality – v Meste snov.

Kriss Sagan (1989) je slovenská výtvarníčka, animátorka a absolventka katedry animácie na maďarskej Moholy-Nagy University of Arts and Design v Budapešti. V roku 2018 ukončila svoje bakalárske štúdium na Vysokej škole múzických umení v Bratislave s nenaratívnym filmom Poetika Anima, za ktorý získala Tvorivú prémiu na udeľovaní národných filmových cien Igric 2019. V roku 2020 Kriss Sagan ukončila magisterské štúdium s AR projektom Dreams of Eden, ktorý sa prvýkrát predstavil verejnosti v SNGG studiu (Nová synagóga Žilina) počas slovenského festivalu animovaných filmov Fest Anča 2020.


Kriss Sagan: Mesto snov
Autorka výstavy: Kristína Saganová
Kurátorka výstavy: Linda Blahová
Technická podpora: Yahart s.r.o.
Partneri výstavy: Mesto Piešťany, Fond na podporu umenia


Zdroj: Tlačová správa MsKS/piestany.sk

REKLAMA