Úvod Aktuality Krajskí poslanci schválili podanie niekoľkých  žiadostí o eurofondy

Krajskí poslanci schválili podanie niekoľkých  žiadostí o eurofondy

REKLAMA

V stredu 5. mája 2021 sa v priestoroch Zrkadlovej sály Divadla Jána Palárika v Trnave konalo 23. riadne zasadnutie Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja vo volebnom období 2017-2022 website image in bulk.

„Dnešnému rokovaniu dominovala téma eurofondov. Pripravili sme viacero žiadostí na spolufinancovanie veľkých projektov. Medzi nimi je aj rekonštrukcia najdlhšieho cestného mosta v kraji, a to  mosta cez Váh v Hlohovci, za vyše 5,2 milióna eur 삼성 갤럭시 앱 다운로드. Veľmi ma teší, že sa pokročili aj vo výstavbe cyklotrás. S cieľom napojiť Trnavu  na Vážsku cyklomagistrálu chceme vybudovať úsek medzi Zavarom a automobilkou vrátane lávky cez diaľnicu D1,“ avizoval trnavský župan Jozef Viskupič Download cakewalk.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Schválený bol  aj návrh na spolufinancovanie troch projektov v celkovej hodnote viac ako 2 milióny eur v rámci plánovanej výzvy zameranej na „Zvýšenie počtu žiakov stredných odborných škôl na praktickom vyučovaní“, a to v Dunajskej Strede, Rakoviciach a Skalici Download Aooni 3.0.

Župní poslanci rozhodli aj o pridelení dotácií na projekty v oblasti kultúry, športu, zdravotníctva a sociálnej starostlivosti v celkovom objeme 600 tisíc eur GearFit Manager. Balík 450 tisíc eur si rozdelí 316 organizácií. Až 132 obcí dostane na rozvoj kraja spolu 150 tisíc eur.

Ďalším bodom rokovania bola nízkouhlíková stratégia, ktorú Trnavský samosprávny kraj prijal ako prvý spomedzi krajov. Navrhuje opatrenia na zníženie emisií CO2, a to až o 40 % do roku 2030. Strategický dokument, vznikol s podporou z Operačného programu Kvalita životného prostredia vo výške 274 tisíc eur, obsahuje odporúčania na zavádzanie procesov dekarbonizácie.

„Znižovanie produkcie skleníkových plynov môžeme dosiahnuť aj vďaka využívaniu verejnej dopravy. Schválili sme zmenu k 1. júlu tohto roka, ktorou sa zosúladia tarifné skupiny v prímestských autobusoch. Cestujúci s vekom nad 62 rokov budú mať nárok na zľavu 25 %. Navyše sme sa rozhodli schváliť bezplatnú prepravu pre ľudí vo veku nad 70 rokov, ktorí sa v súčasnosti prepravujú za 20 centov za každých začatých 25 km. Preukazovať sa budú Senior Passom vydávaným dopravcami,“ dodal župan Jozef Viskupič, ktorý v rámci rokovania informoval poslancov aj o priebehu očkovania proti ochoreniu Covid-19, ktoré župa koordinuje a podala už 62 tisíc vakcín.

Zdroj: Tlačová správa TTSK

REKLAMA