Úvod Kultúra FS Máj: Hľadáš? Práve sme ťa našli

FS Máj: Hľadáš? Práve sme ťa našli

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Máte radi hudbu, tanec a spev v ľudovom tóne, radi sa hýbete a hľadáte skvelú partiu? Jedna hľadá aj vás a možno práve našla. Príďte na nábor do tanečnej a speváckej zložky folklórneho súboru Máj itools 다운로드. Prvý termín je už v utorok 11. septembra.

Ak vám nevyhovuje, prísť môžete aj 18 movie Amur. a 25. septembra. vždy o 18:00 h v starej telocvični Gymnázia Pierra de Couberitna (vchod zo Šafárikovej ulice).

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Folklórny súbor Máj bol založený v roku 1996 pri piešťanskom gymnáziu, v ktorého priestoroch stále pôsobí, manželmi Jánom a Viktóriou Horňákovcami Monster's Kids. Jeho meno pochádza zo speváckeho zboru Máj, ktorý vznikol pri Gymnáziu v 1970-tom roku a fungoval až do obdobia 90-tych rokov.

Členovia súboru sú študenti, ale aj pracujúci nadšenci rôzneho veku, ktorí sa snažia svojim umením uchovávať a propagovať ľudové tradície a zvyky Slovenska highest quality on YouTube. V súčasnosti má súbor okolo 35 členov a pozostáva z tanečnej, speváckej a hudobnej zložky.

Súbor spracúva do scénickej podoby tradície rôznych regiónov Slovenska ako sú napríklad Myjavsko, Kysuce, Orava, Horehronie, Zemplín, Šariš a jeho vystúpenia môžete vidieť predovšetkým v Trnavskom kraji a priľahlom okolí 영한 번역기 다운로드. Raz za rok sa súbor zúčastňuje aj zahraničného festivalu.

Členovia súboru zažili zaujímavú skúsenosť, keď účinkovali vo filme Optimista režiséra D mencoder. Trančika o zakladateľovi Piešťanských kúpeľov – Ľudovítovi Winterovi.

V novembri 2016 súbor oslávil svoje dvadsiate výročie založenia, po ktorom sa vedenia súboru ujala ďalšia generácia folkloristov 저작권 동영상 다운로드.

Viac informácií nájdete na www.fsmaj.sk.

-inf-

REKLAMA