Úvod Názory Kvetinová výsadba v Piešťanoch zaostáva

Kvetinová výsadba v Piešťanoch zaostáva

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Piešťany boli v minulosti mestom známym svojou výsadbou kvetinových záhonov. V ostatných rokoch sú tieto stále horšie a horšie, neviem či je to iba môj osobný dojem alebo to vidia takto aj ostatní obyvatelia nášho mesta 더보이 다운로드.

[singlepic id=19528 w=320 h=240 float=left]Zeleň je základným prvkom urbanistického prostredia a spríjemňuje život človeka v meste Windows 10 1909. Starostlivosť o ňu, by mala byť preto na poprednom mieste pri správe mesta. Toto je výrazne vidieť v zahraničí, kde si uvedomili, že príjemné prostredie pomáha cestovnému ruchu aj domácim, aby sa cítili príjemne a po práci si oddýchli v prostredí, ktoré je optimistické, čisté, plné farieb v4 apk 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

[singlepic id=19524 w=320 h=240 float=right]Už sme si zvykli na neustále „zmladzovanie“ drevín v zimných mesiacoch, na kopy pokosenej trávy na chodníkoch, prípadne trávnikoch, kde prekvášajú niekedy aj týždeň, veď môžeme byť radi, že je tráva vôbec pokosená MyPet's Double Life Dubbing. Ale tento rok ma prekvapili záhony v meste. Bol to šok po Viedni a hlavne po Škandinávii, kde je zeleň na poprednom mieste starostlivosti v mestách 시메지 다운로드.

Prečo je to tak? Ak sa opýtate, kto má túto časť správy mesta na starosti zistíte, že asi nikto. Nikto sa necíti zodpovedný Double Dragon Download.

Červeno zelené záhony v centre nie sú príliš lákavé a to nehovorím o záhonoch v okrajových častiach windows 7 images. Výsadba je uskutočňovaná vo vlnách – asi Feng shui, takže nie je vidieť počet rastlín. Výber druhov, je zastaraný a zbytočne drahý, môže sa nahradiť druhmi lacnejšími, pestrejšími a hlavne menej náročnými na údržbu Listening to the Bible.

[singlepic id=19527 w=320 h=240 float=right]Popri tom je aj starostlivosť o kvetinové záhony viac ako diskutabilná Movie real download. Zaburinenosť v niektorých častiach mesta je zúfalá. A čo je na tom najlepšie je zálievka. Každé ráno cisterna celá a naraz. Prečo sa nezalieva hadicou, aby rastliny nepoliehali 바보의 스카이림 다운로드? Prúd vody z polievacieho auta nie je najvhodnejším riešením.

Zbytočné je podľa mňa aj umiestňovanie kvetinových záhonov do vnútra parku, na odľahlé miesta a podobne. Nebolo by lepšie sústrediť sa na exponované miesta ako je stred mesta, stanica a podobne?

[singlepic id=19529 w=320 h=240 float=left]Chcel by som, aby tento článok bol inšpiráciou pre tých, ktorí chcú prispieť ku skrášleniu, veď v dnešnej dobe všetci cestujeme a vidíme rôzne formy zelene. Tiež by mal byť inšpiráciou pre „zodpovedných“, aby sa situácia v oblasti zelene zlepšila.

K článku prikladám fotografie záhonov v Piešťanoch a aj fotografie, ktoré zobrazujú ako by mohli záhony vyzerať, keby bola aspoň aká taká snaha o miernu zmenu v prístupe k tejto téme.

Ing. Jozef Šimko PhD. tajomník Zväzu záhradníkov Slovenska, pedagóg SOŠ zahradníckej

[nggallery id=1074]

REKLAMA

REKLAMA