Úvod Názory Čierna veža

Čierna veža

Pri čítaní prvých riadkov tohto príspevku iste mnohých napadne, o akej Čiernej veži to bude reč. Samozrejme, vymyslený názov, pretože je to iba replika názvu Červená veža, a to už obyvateľom Piešťan niečo hovorí short video. Lesopark Červená veža je obyvateľom Piešťan dobre známa lokalita, pretože je viditeľná z každého miesta nášho mesta.

IMG_8460_resize

REKLAMA
Sheriff Taxi Piešťany
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba
Knebl

Tu bola vybudovaná v prvej polovici minulého storočia preslávená výletná reštaurácia s vyhliadkovou vežou, ktorá bola v letných mesiacoch bohato navštevovaná nielen obyvateľmi Piešťan ale aj kúpeľnými pacientmi autocad 2009. Do tanca a na počúvanie tu hrala tanečná kapela, ktorej zvuk vo večerných hodinách bolo počuť aj v meste. Z pôvodnej Červenej veže už zostali 3 – 4 kamenné schody a budova bola v deväťdesiatych rokoch minulého storočia prestavaná na akési poschodové monštrum, akási pevnosť, doposiaľ nedokončená, nefunkčná, uzamknutá, nedobytná a obrastená stromami Download Coco Melon.

IMG_8455_resizeOmietka už dostáva tmavú patinu, čo vytvára pochmúrny dojem 닌자 가이덴 블랙 다운로드. Niečo odpudzujúce a nechutné. Preto som to aj nazval Čierna veža . Chodníky v lesoparku našťastie ešte slúžia, pretože sú vydláždené kamennými kockami – zatiaľ Photoshop patterns. No otrasné je okolie okolo chodníkov, lavičky na sedenie sú zdemolované, tak isto aj zábradlia popri odvodňovacích kanáloch z betónu sú pováľané, železné operadlá rozkradnuté a oddychové prístrešky zdemolované Seoul National University Lifelong Education Institute. Všade popadané stromy, ktoré hnijú a po celom kopci a prekážajú aj na chodníkoch. Celý les sa pomaly riedi, zostáva na zemi a nikomu to neprekáža Papago voice download. ( ? ) Kopec je preplnený odpadkami, väčšinou papierovými a igelitkami.

REKLAMA

bio dia web baner 300x300 apr15

Nakoniec je tu skutočnosť, na ktorú poukazujú vodiči motorových vozidiel 유튜브 거울모드 다운로드. Úsek cesty od Alexyho vily po prvý dom na Banke býva motorovými vozidlami už značne preplnený, premávka je nahustená z oboch smerov, hlavne od obcí Banka, Moravany nad Váhom a Lehoty, od obcí okresu Topoľčany a smerom od Hlohovca 팡파레 다운로드. Vodičom neunikne pohľad na breh Červenej veže, kde svahy „ lemujú“ popadané stromy a hroziace naklonené stromy smerom k ceste, čo vyvoláva dojem, že by stačilo, aby zadul silnejší vietor, či nebodaj víchrica a stromy sú na ceste 몰디뷰 앱 다운로드. Podobné prípady sa už v minulosti v menšom rozsahu udiali. Podľa dostupných informácií vrch Červená veža patrí do katastra obce Banka, kde kompetentní z neznámych príčin zatvárajú oči pred akútnym stavom tohto úžasného miesta.

Ján Benka

IMG_8411_resize IMG_8412_resize IMG_8414_resize IMG_8415_resize IMG_8417_resize IMG_8419_resize IMG_8423_resize IMG_8430_resize IMG_8433_resize IMG_8438_resize IMG_8443_resize IMG_8445_resize IMG_8446_resize IMG_8453_resize IMG_8475_resize

Foto: -lt-

REKLAMA