Úvod Blogy Blog Lucie Drábikovej: Načo sú nám župy?

Blog Lucie Drábikovej: Načo sú nám župy?

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Na úvod dobrovoľne priznávam, že som sa rozhodla kandidovať do VÚC a postupne chcem bližšie predstaviť moje vízie a ciele. Teraz len malé zamyslenie Great Escape 1 episode.

Blížia sa voľby do samosprávnych krajov, teda župné voľby. Už sa ozvalo niekoľko hlasov, prebehli aj médiami, že župy nepotrebujeme, mali by sme ich zrušiť 토크온 모바일 다운로드. Stoja nás peniaze, nie sú efektívne, korupcia je rozšírená aj na krajskej úrovni. Myšlienka decentralizácie štátnej moci však nebola zlá Zumba Dance Download. Veď ide o to, aby nebolo všetko sústredené len v Bratislave, aby mohli kraje, okresy a mestá riešiť aktuálne potreby v rámci svojich kompetencií 애플 리케이션 다운로드. Nakoniec lepšie pozná potreby svojho mesta, okresu, kraju ten, kto tam žije. Riešenia od zeleného stola predsa kritizujeme všetci.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Kde je problém 갤럭시 s7 유심 다운로드? Máme samosprávne kraje, kde sa stala chyba? Možno nie sú vytvorené tak, aby sa ľudia s nimi dokázali stotožniť, ich hranice boli vytvorené nasilu, nerešpektujúc historické skutočnosti mameppkgui 다운로드. Možno bolo potrebnej viac diskusie pred samotnou zmenou. Možno by bol lepší „socialistický“ model troch krajov plus Bratislava, na ktorý sme boli zvyknutí Download code without integrity check. Možno naši zástupcovia málo komunikujú o svojej činnosti a tom, čo vybojovali pre okres Piešťany.

Toto sú všetko otázky, ktorými má zmysel sa zaoberať voice recording. Len by nás nemali voviesť do rezignácie. Desať percentná účasť vo voľbách je smutná, pretože hovorí o tom, že nám to je jedno, a to by nám nemalo byť 엔드노트 무료 다운로드. Realita je však taká, že sa blížia župné voľby, že v nich budú kandidovať staronoví aj noví ľudia. A že tí, ktorým dáme svoj hlas, nás budú 5 rokov zastupovať a spolurozhodovať o financovaní a riešeniach v doprave – to sú cesty, mosty, letisko, autobusová doprava, o stredných školách,  sociálnych službách, ktoré sa týkajú nielen rodín so seniormi a detičkami so špeciálnymi potrebami, zdravotníctve Download 1q84. Ste spokojní s tým, ako sa riešia cesty, mosty? Zdravotníctvo a stredné školy tiež idú tak ako majú? Máme dostatok miest v sociálnych zariadeniach, materské a komunitné centrá, ktoré neživoria?

Preto si myslím, že treba ísť voliť a voliť ľudí, ktorých poznáme, ktorí sú aktívni aj počas roka, sú transparentní, vedia spolupracovať a zapojiť aj ďalších, sú kompetentní a dokážu robiť aj nepopulárne rozhodnutia. Jednotlivec nič nezmôže, ani v mestskom ani v krajskom zastupiteľstve. Potrebujeme dobrý tím ľudí, ktorý bude okres Piešťany v krajskom zastupiteľstve dobre reprezentovať.

Lucia Drábiková

REKLAMA