Connect with us

Názory

Bytový podnik Piešťany: Aj za toto platíme?

Published

on

Reklama

Nebol som spokojný s vyúčtovaním za dodávku tepla v byte za rok 2017, tak som sa naivne zobral a išiel som moju nespokojnosť riešiť za človekom zodpovedným za túto časť vyúčtovania na Bytovom podniku Piešťany. Rád by som sa s vami podelil o moju nie najlepšiu skúsenosť, ktorá snáď dotyčného donúti sa aspoň trošku zamyslieť, ale taktiež o nádej po následnom stretnutí s konateľom, že veci sa môžu aj zlepšiť.

Na moju jednoduchú otázku zodpovednému človeku na Bytovom podniku, prečo môj preplatok ktorý bol cca 110 € sa zmenil iba na preplatok 80 € za kúrenie, som dostal spŕšku nadávania. Vedel som, že to bolo hlavne zapríčinené PRVN 70/30, ale aj tak som požadoval vysvetlenie ako to funguje. Žiaľ zostal som v šoku. Namiesto odbornej odpovede som dostal od vedúceho výroby a predaja tepla (meno neviem) odpoveď: „Ak sa vám nepáči dajte to na súd.“

Reklama

Moja otázka prečo na súd? Veď ste odborník na vedúcom mieste prosím vysvetlenie. Odpoveď vo forme hlasného nadávania bola: “Lebo to tak vyšlo.“ Pýtam sa: “Prosím vás prečo na mňa kričíte?” Odpoveď od vedúceho: “Lebo ja som tu doma a to ma oprávňuje na vás kričať.” “To má teda logiku,” moja odpoveď. Na to zareagoval pán vedúci slovami: „Vypadnite okamžite z mojej kancelárie!“

Sedím a rozmýšľam, mám sa postaviť a dať mu jednu po hube. Bolo by to také chlapské, ale nezákonné, aj keď oprávnené. Znovu vedúci na mňa kričí: “Ste hluchý vypadnite z mojej kancelárie.” Znovu moje váhanie. Hovorím si – nemôžeš padnúť na jeho úroveň. Vstávam s poznámkou, že takého hulváta a somára som ešte nevidel a odchádzam.

Reklama

Tak toto sú tie super služby Bytového podniku a mesta Piešťany pre občanov? Ak áno, ochraňuj nás Boh! A ešte za to aj poctivo platím. Som somár, alebo čo som? Asi treba znovu zobrať kľúče a štrngať, ale ja som skôr za defenestráciu. Už moc dlho jednáme v rukavičkách a akosi začína platiť slušnosť = slabosť.

Po pár dňoch od tejto udalosti som navštívil konateľa Bytového podniku. Musím čestne vyhlásiť, že ma skutočne za prítomnosti právničky vypočul a prisľúbil vyšetrenie celej nechutnej záležitosti. Slová konateľa mi dali veľkú nádej a presvedčili ma, že konečne je na BP človek, čo chce podnik posunúť dopredu. Len jedným dychom dodávam, že nestačí v BP dosadiť na riaditeľskú stoličku správneho človeka, ale že treba urobiť aj rázne kroky na vedúcich miestach BP.

Luboš Hudzovič

Populárne články