Connect with us

Aktuality

Vodohospodári majú neznámeho „pomocníka“

Published

on

Reklama

Pracovníci Slovenského vodohospodárskeho podniku v zimnom období riešili sanáciu časti brehu, ktorú svojim pôsobením vymyl Váh. Na stabilizáciu brehovej nátrže použili stavebný materiál z neďalekej skládky, ktorý bol vyhodnotený ako nezávadný a pre tieto účely vhodný. Úsek na pravej strane rieky približne na štvrtom kilometri Vážskeho ostrova, sa však podľa vodohospodárov zapáčil aj niekomu inému. Iniciatívny „pomocník“ naviezol na výstuž vlastný odpad, ktorý okrem stavebného materiálu obsahoval aj rôzne smeti ako plasty či kusy šatstva, čím sa dopustil vytvorenia čiernej skládky. Prípadom by sa mal na základe podnetu vodohospodárov začať zaoberať Okresný úrad v Piešťanoch.

skládka (3)

Reklama

Na situáciu nás upozornil čitateľ, ktorému sa odpad vyvezený na brehu Váhu nepozdával. S fotografiami, ktoré nám zaslal, sme sa obrátili na Slovenský vodohospodársky podnik. Zamestnanci reagovali na náš podnet naozaj veľmi rýchlo a dotknutý úsek boli ihneď preveriť.

„Z fotografie, ako aj záverov dnešnej obhliadky je zrejmé, že v nedávnej minulosti prišlo bez vedomia našej organizácie k svojvoľnému navezeniu niekoľkých kôp na tieto miesta. Ide o zmes stavebného odpadu, bohužiaľ aj ďalších materiálov ako plastov, či šatstva. Z tohto dôvodu podala dnes naša organizácia v súlade s platnou legislatívou podnet na okresný úrad s cieľom zistiť rozsah a skladbu zloženého odpadu, jeho pôvodcu a kvalifikovane stanoviť ďalší postup vo veci,“ reagoval na situáciu hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku Pavel Machava.

Reklama

Vodohospodári používajú pri sanácii brehov, či hrádzí stavebný odpad ako betón, tehly, hlinu na zavezenie miest, ktoré vymlela voda. Na túto „vnútornú“ vrstvu potom ešte pridávajú ďalšie pozostávajúce napríklad z hliny a lomového kameňa. To by sa malo udiať aj v tomto prípade pri sanácii brehu Váhu.

-lt/Foto: red-

Populárne články