Úvod Aktuality Seniorský parlament pripravuje voľby

Seniorský parlament pripravuje voľby

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Seniorský parlament Piešťany chystá volebnú schôdzu. Uskutoční sa vo štvrtok 4. apríla sa v Mestskej knižnici mesta Piešťany. Pozvaní sú všetci občania nad 60 rokov, ktorí majú chuť zapojiť sa do aktivít parlamentu a byť aj v staršom veku aktívni 토크온 모바일 다운로드.

Seniorský parlament 

 

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Seniorský parlament je občianska iniciatíva, voľné združenie občanov mesta Piešťany, nezávislý a politicky neutrálny Zumba Dance Download. „Prácu SP poznáte určite z podujatí, ktoré organizuje, alebo spoluorganizuje 애플 리케이션 다운로드. Seniori sa však zapojili aj do viacerých brigád, aby pomohli skrášliť Piešťany.  Výnimočné spojenie síl  nastalo pri petícii Zachráňte letisko, ktorej iniciátorom bol práve Seniorský parlament,“ hovorí Štefan Škulec, aktuálny predseda. 

Seniorský parlament vznikol v apríli 2015, keď sa zišlo šesť desiatok seniorov, ktorí spomedzi seba zvolili 21 členov parlamentu, pričom kandidátov bolo 32 갤럭시 s7 유심 다운로드. S víziou parlamentu prišiel pred štyrmi rokmi Peter Veverka. Podarilo sa ju uviesť do praxe a zorganizovať klasické voľby. Prítomní seniori, ktorí mali záujem kandidovať, vypísali dotazník a podľa neho ich predstavili plénu mameppkgui 다운로드. Z tridsiatichdvoch kandidujúcich bola prevažná väčšina s vysokoškolským vzdelaním. Viacerí z nich sa tiež už roky zaujímali o dianie v meste, či boli členmi komisií MsZ. 

Seniorský parlament mal byť akousi radou starších, ktorá by bola schopná poradiť vedeniu mesta i poslancom mestského zastupiteľstva Download code without integrity check. Primátor Miloš Tamajka si založil Radu seniorov, ale napokon podpísal memorandum o spolupráci aj so Seniorským parlamentom.

Volebná schôdza sa uskutoční v Mestskej knižnici mesta Piešťany v zasadacej miestnosti na II voice recording. poschodí o 16:00 h.

-red-

REKLAMA