Futbal: Dorast PFK s istotou hornej päťky. Žiaci porazili súpera z Trnavy

Šestnástym kolom pokračovala šiesta liga. Hráči PFK Piešťany nastúpili na ihrisku šiesteho tímu tabuľky z Pavlíc a po slabšom výkone vybojovali iba bod za remízu, keď stretnutie skončilo 1:1. Spoločne so Zavarom sú na prvej priečke tabuľky, keď majú na konte zhodne 33 bodov.

Lepšie sa už pozeralo na výkony mladších mužstiev PFK. Kým U19 a U17 zhodne dokázali poraziť Skalicu 3:2, starší žiaci vybojovali bod s Lokomotívou Trnava. U13 dokonca porazil lídra tabuľky 1:0. Sezóna sa začala aj B tímom žiakov. U15 B si pripísali prehru vo Dvorníkoch (4:2) a mladší porazili Chtelnicu vonku 0:3.

Muži 6. liga

16. kolo

Pavlice – Piešťany 1:1 (0:1)

Góly: 84. Zdenko Izakovič – 27. Adam Kusý

Zostava 16. kola: Budka – Szabo, Polačik, Hutár, Modrovič, F.Korec (73. Strelec), Gula, J. Štefanka, D. Štefanka, Kusý, Braniša (84. Žák)

Martin Krajčovič, tréner:  Dnes sme stratili dva dôležité body, čo nás nesmierne mrzí. V prvom polčase sme jasne dominovali a po peknej akcii sme sa dostali do vedenia 1:0, keď po prihrávke Jurka Štefanku zakončoval Adam Kusý. Žiaľ ďalšie gólové príležitosti Filipa Korca, Denisa Štefanku, Jurka Štefanku ostali nevyužité. V druhom polčase sa hra trochu vyrovnala, našim hráčom chýbalo viacej dôrazu pri zakončení sľubne sa rozvíjajúcich gólových príležitostí. Keď už sa zdalo,že si odvezieme všetky tri body v 85. minúte po fatálnom zaváhaní nášho obrancu prišiel trest v podobe vyrovnávajúceho gólu, na ktorý sme už nedokázali odpovedať. Nenachádzame sa v ideálnom hernom rozpoložení, ale musíme a chceme pracovať na zlepšení nášho herného prejavu a hernej disciplíny.

Starší dorast

17. kolo

Piešťany – Skalica 3:2 (1:1)

Góly: 33. Sebastián Ozimák, 60. Patrik Polačik – 38. Slavomír Grunner, 51. Diminik Caltík (vl.), 64. Lukáš Zelníček

Zostava 17. kola:  Červenka – Sedláček, Lenovský, Polačik, Rusnák – Horil (Bušík), Prelovský, Strelec, J. Štefanka, Ozimák (Valovič) – Korec (Salviany)

Martin Javorka – tréner:   Na rozhodujúce stretnutie, ktoré nás posúvalo do tabuľky bojujúcej o postup do 1. dorasteneckej ligy, sme sa pripravovali veľmi zodpovedne. Napriek mnohým oslabeniam /pre kartové tresty chýbali Stanek a Majtényi/, museli celý zápas odohrať Jakub Lenovský so zraneným kolenom a Chyro Rusnák s antibiotikami. Chlapci rovnako ako v poslednom domácom zápase s Interom nechali na ihrisku celé futbalové srdiečko, svoj futbalový kumšt a konečne sa naučili vo svojich hlavách zvládať psychicky náročné zápasy, v ktorých o „niečo ide“. Prvý polčas bol obojstranne bojovný, každý čakal na chybu súpera, chlapci zvládali enormné množstvo súbojov, čo nás stálo veľa síl, pretože sme chceli vyplniť stredovú zónu a nepúšťať hráčov Skalice do brejkových pozícií. To, na čom sme sa dohodli pred zápasom, chlapci plnili do maxima. Boli sme veľmi trpezliví v našich útočných aktivitách, po jednej z chýb v skalickej defenzíve, Filip Korec unikol svojmu obrancovi od polovice ihriska a sám pred brankárom prihral nabiehajúcemu Sebovi Ozimákovi, ktorý sa nemýlil a my sme viedli 1:0. Jediné zaváhanie v našej defenzíve využili hostia hneď po 3 minútach a bolo vyrovnané 1:1. Toto bol moment, pre ktorý som zvýšil v kabíne cez prestávku hlas, nakoľko dobre rozbehnutý zápas bolo treba do polčasu výsledkovo ustáť, najmä z hľadiska taktického priebehu a vývoja ďalšej časti zápasu. Do druhého polčasu bolo potrebné zamerať pozornosť na maximálnu bojovnosť, koncentráciu a zodpovednosť, nakoľko hráči Skalice boli veľmi nebezpeční, boli schopní streliť gól v ktorejkoľvek minúte zápasu, čo nás nútilo k ostražitosti po celý zápas. Upozorňoval som chlapcov /rovnako aj pred začiatkom zápasu/, že na remízu s takýmto silným súperom hrať nemôžeme a nechceme, aj keď remíza zaručovala postup obom mužstvám. Taktiež som vedel, že po polčasovom skóre 1:1 nejaký gól padne, takže bolo potrebné vyburcovať chlapcov, že ide o „najdôležitejších 45. minút“ nášho spoločného pôsobenia v 2. lige. Môj zvýšený hlas si chlapci zobrali k srdcu nie na 100 %, ale na 150 %, čoho výsledkom bolo, že za 15. minút druhého polčasu sme súperovi strelili 2 góly, a najmä po premenenej penalte Paťa Polačika som vnútorne vedel, že sme dosiahli jeden veľký spoločný úspech – postup, o ktorom sme od 1. kola tajne snívali. Nebola to ľahká cesta, ale pre chlapcov za ich srdiečko, oddanosť futbalu, tréningovú i zápasovú morálku, skvelý kolektív, je to cesta plne zaslúžená. Chlapci dosiahli veľký úspech pre klub PFK Piešťany, a za celú futbalovú celosezónnu cestu im nielen odomňa, ale aj od funkcionárov, rodičov a všetkých fanúšikov, patrí veľké ĎAKUJEME!!! Tento týždeň budeme trénovať v regeneračnom rytme, v sobotu odohráme zápas v Komárne, ktorý však už bodovo o ničom nerozhoduje ani pre nás ani pre Komárno, ale zápas zoberieme ako tvrdú prípravu na 10 kvalitných a náročných zápasov, ktoré nás v nadstavbovej časti čakajú a na ktoré sa už teraz veľmi tešíme. Pri futbalových kvalitách našich chlapcov sme ešte posledné slovo nepovedali, určite sa popasujeme so všetkými súpermi, čo nás čakajú.

Mladší dorast

17. kolo

Piešťany – Skalica 3:2 (0:2)

Góly: 76. Martin Chochuľa, 80. Zdenko Majtényi, 80. Juraj Hlbocký – 8. Gabriel Gaňa, 19. Filip Pukančík

Zostava 17. kola: Freivald, Majtényi, Ondrejka ( Barančík), Valo, Krajčo, Glos, Sloboda (Chochula), Pavlovič (Ruľák), Taraba(Miklovič), Kováčik (Hlbocký), Štetka

Peter Vrábel, tréner: Vedeli sme, že nás čaká zápas s kvalitným súperom, ktorý sa prezentuje agresívnou a rýchlou hrou a patrí medzi najlepšie mužstvá v súťaži. Aktívnou hrou, dobrým pohybom a vyšším napádaním sme chceli zabrániť súperovi rozvíjať útoky, čo sa nám počas celého zápasu relatívne darilo. Aj keď si hostia z hry nevypracovali žiadnu nebezpečnú streleckú príležitosť, boli v prvom polčase agresívnejší v súbojoch, rýchlejší a dokázali sa gólovo dvakrát presadiť zo štandardných situácií. Naši hráči sa aj napriek nepriaznivému stavu nevzdávali, postupom času sme boli lepší v držaní lopty, hralo sa viac na súperovej polovici a v posledných minútach zápasu sme dokázali po góloch Chochulu, Majtényiho a Hlbockého otočiť výsledok v náš prospech. Všetci hráči, aj striedajúci, ktorí priniesli do našej hry oživenie si zaslúžia za predvedený výkon veľkú pochvalu. Pre všetkých divákov, ale určite aj pre seba pripravili najlepší zážitok tejto sezóny po futbalovej aj emocionálnej stránke.

Starší žiaci

19. kolo

Piešťany – Lok. Trnava 1:1 (0:1)

Góly: 58. Janko Labat – 27. Michal Kováč

Zostava 19. kola:   Maliga – Fox , Hlavatý, Urban, Ocelka(Sandor) – Vatrt, Kardoš, Labat – Babečka, Vyhlídal, Modrovič (Pomajbová)

Cyril Stachura, tréner: V zápase dvoch mužstiev z čela tabuľky sa hral vyrovnaný duel. Šanci bolo pomenej, my sme svoje sľubné akcie vedené hlavne Modrovičom nedotiahli do úspešného konca. Hostia si gólovú príležitosť nevypracovali, ale aj tak išli do vedenia po peknej strele z väčšej vzdialenosti. Do druhého polčasu sme nastúpili bez nášho ťahúňa útočných akcií (žalúdočné problémy) Modroviča, ale s odhodlaním zvrátiť výsledok. Aj druhý polčas sa podobal prvému, bol vyrovnaný bez väčších šanci. Nám sa podarilo strelou spoza šestnástky Labatom vyrovnať. Hoci obe mužstváa sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, tak s a nakoniec zrodila spravodlivá remíza. Bola to prvá naša strata bodov na domácom trávniku v tejto sezóne.

Mladší žiaci

19. kolo

Piešťany – Lok. Trnava 1:0 (0:0)

Góly: 54. Samuel Hesko

Zostava 19. kola: Marek, Gešvandtner, Šadibol, Macek, Gábor, Gregorovič, Seko, Petényi, Badáň, Glos, Hesko, Martinkovič, Franko

Ján Stachura, tréner: Vyhrali sme s prvým tímom tabuľky, ktorý mal doteraz v súťaži len jednu prehru a to hovorí za všetko. Po minulom domácom zápase, kedy sme porazili zase druhý tím tabuľky sme ukázali, že chlapci sa po zimnej príprave výkonnostne posúvajú, čo ma veľmi teší. Od začiatku zápasu sme hrali koncentrovane, s nasadením a dokázali sme eliminovať kvality súpera. Najviac sa o to pričinili najmä stopér Adam Šadibol, ktorý zastavil väčšinu akcií súpera. Tie, ktoré nezastavil zase zlikvidoval brankár Jakub Marek, ktorý podal jeden zo svojich najlepších výkonov. Pochvalu si však zaslúži celé družstvo na čele s kapitánom Samkom Heskom, ktorý strelil víťazný gól zápasu. Celkovo som veľmi spokojný a verím, že chlapci budú ďalej takto pokračovať

Starší žiaci B

11. kolo

Dvorníky – Piešťany 4:2 (3:1)

Góly: 12., 25. Dan Bilík, 31., 40 Patrik Mikulek – 9. Mark Petromán, 64. Alexander Šesták

Zostava 11. kola: Riegel – Rolinec A., Žažo, Gregorička, Košinár, Petromann, Rolinec J., Gulan, Šesták, Kalnický, Ranostaj ( Hlbocky M.)

Jozef Glos, tréner:  S výkonom chlapcov v tomto zápase som spokojný, hrali to, čo sme si pred zápasom povedali. Na začiatku zápasu sme vsietili gól. Na chvíľku sme sa nekoncetrovali na hru, čo súper hneď potrestal. Chlapci behali, bojovali, chceli hrať futbal, no nevyhli sme sa zbytočným chybám, ktoré súper trestal. Videl som ochotu pobiť sa o dobrý výsledok, škoda nepremenených šancí. Chlapcom za predvedený výkon ďakujem.

Mladší žiaci B

11. kolo

Chtelnica – Piešťany 0:3 (0:1)

Góly: 24. Denis Seko, 33., 38. Andrej Machovič

Zostava 11. kola: Riegel, Kalnický, Adamčík, Žlnay, Seko, Zeman, Machovič, Hrubý, Ručkay, Ferech, Vančo

Ján Stachura, tréner: Bol to prvý súťažný zápas po zimnej príprave, ktorú sme strávili prevažne v telocvični. Z tohto hľadiska som so zápasom spokojný. Súper nebol vôbec zlý, preto ma teší prevaha, ktorú sme mali počas celého zápasu. Samozrejme bolo tam ešte veľa nepresností a iných nedostatkov, terén bol náročný a je stále na čom pracovať.