Úvod Aktuality Cez prechody opäť zamieria chodci s bielou palicou

Cez prechody opäť zamieria chodci s bielou palicou

REKLAMA
HA PN

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska pripravila v spolupráci spolupráci s Prezídiom Policajného zboru a Mestskou políciou hlavného mesta Slovenskej republiky na piatok 13 인스톨 쉴드 다운로드. októbra ďalší ročník dopravno-výchovnej akcie Deň bielej palice. Chodcov budú môcť vodiči stretnúť v 48 mestách a na 55 priechodoch pre chodcov, ani tentoraz medzi nimi nebudú chýbať Piešťany Tigan download. Figuranti budú prechádzať cez Hlbokú ulicu v čase od 10.00 do 12.00 hodiny. Na akcii bude prítomná aj policajná hliadka, ktorá disciplinovaným vodičom ponúkne osviežovač vzduchu do auta, nedisciplinovaným zase poučenie o priestupku i keď osvetový charakter nie je zárukou, že každý vyviazne bez pokuty 교육방송 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Knebl

Zákon o cestnej premávke 8/2009 Z TimeSpy download. z. chodcov so zrakovým postihnutím špeciálne vymedzuje ako tých, voči ktorým je vodič povinný dbať na zvýšenú opatrnosť. Ako ale bezpečne identifikovať, kedy sa nevidiaci chystá vstúpiť na vozovku Monster Federation? A prečo je biela palica chvíľu zvisle pred telom a chvíľu vodorovne vo výške pása? Čo to znamená? S cieľom zvýšiť informovanosť vodičov a bezpečnosť účastníkov cestnej premávky, najmä tých so zrakovým postihnutím, organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska už niekoľko rokov dopravno-preventívnu akciu Deň bielej palice Mamme game collection. Vodiči môžu aj vďaka nej zistiť, ako dať nevidiacemu či slabozrakému chodcovi najavo, že ho na priechode zaregistrovali, ako ho adekvátnym spôsobom upozorniť, že mu dávajú prednosť a môže bezpečne prejsť na druhú stranu vozovky 파이썬 강좌 다운로드.

Väčšine za volantom zrejme automaticky príde na um zatrúbiť, bliknúť svetlami alebo ukázať posunkom. Deň bielej palice je každoročne príležitosťou ozrejmiť, že trúbenie môže byť vnímané ako výstraha pred potenciálnym nebezpečenstvom a gestikuláciu, či blikanie, nevidiaci pochopiteľne neuvidí. Vďaka podpore Nadácie Allianz a Nadácie KIA Motors Slovakia pripravila Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska v lete uplynulého roka krátky inštruktážny film, ktorý zhŕňa základné informácie o tom, ako by stretnutie vodiča motorového vozidla a chodca s bielou palicou na priechode malo vyzerať. 

Video obsahuje ukážky toho, ako dať orientačnou, signalizačnou či opornou bielou palicou ideálnym spôsobom najavo úmysel prejsť na druhú stranu, ale aj to, že sluchom, príp Download copytrans control center. zvyškami zraku človek so zrakovým postihnutím spozoruje, že autá zastavili a trúbenie, gestikulácia či blikanie svetlami nie sú žiaduce. Ak si vodič predsa nie je istý, odporúčanie znie: oslovte ho Download customs law. Video je primárne určené autoškolám ako výučbový materiál pre budúcich vodičov, rozhodne však neuškodí ani tým skúsenejším. Bezpečne na cestách s bielou palicou Square's Dream. To je naším cieľom.

-TS Únia slabozrakých a nevidiacich Slovenska/Foto: Únia slabozrakých a nevidiacich Slovenska, archív-

REKLAMA