Connect with us

Aktuality

Ukradli veci za 7000 eur, polícia pátra po obvinenom Piešťancovi

Published

on

Reklama
Reklama

Trnavskí policajti vyšetrujú zločin krádeže formou spolupáchateľstva. Ku krádeži došlo v pondelok, 25. septembra krátko popoludní. Trojica zaparkovala šedý Opel Vectra pred rodinným domom v Majcichove. Cez voľný priestor v bránke našli zo zadnej strany kľúč a vošli do nezamknutého domu. Domáca pani, ktorá sa do domu vrátila iba o pol hodiny neskôr, zistila, že jej v dome chýba hotovosť aj zlaté šperky. Všetko nahlásila na políciu a škodu si predbežne vyčíslila na šperkoch za 5000 eur a zvyšok v hotovosti. Na krádeži sa spolu s nimi podieľal aj 59-ročný muž z Piešťan, po ktorom aktuálne pátra polícia.

Kriminalisti krátko na to zadržali 35-ročného muža a na druhý deň aj o rok mladšiu ženu, obaja z okresu Hlohovec. Dvojica sa najskôr vyhovárala, ale nakoniec ich vyšetrovateľ pod ťarchou dôkazov obvinil zo zločinu krádeže. Spolu s nimi je obvinený aj 59-ročný Ludvik Bihari, po ktorom polícia vyhlásila celoštátne pátranie. Ak ste muža videli a poznáte miesto jeho súčasného pobytu, akékoľvek informácie oznámte polícii na čísle 158. Obvineným osobám hrozí za uvedený skutok trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Polícia zároveň apeluje na ľudí, aby aj v menších obciach nepodceňovali situáciu. Ponechaný kľúč v bráne, zle zabezpečené dvere, okná môžu prilákať aj príležitostného zlodeja. Bližšie informácie pre občanov nájdete na stránke.

-TS Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave-

Reklama

Populárne články