Connect with us

Aktuality

„ Škôlka“ pre starkých

Published

on

Reklama

Od začiatku novebra majú Piešťany Denný stacionár pre seniorov, čiže škôlku pre starkých. Staráte sa o svojich rodičov, ale musíte do práce a nemôžete ich nechať samých. Stacionár na Štefánikovej ulici je ideálnym riešením, ktoré v Piešťanoch doposiaľ chýbalo.

[singlepic id=22424 w=320 h=240 float=left]“Stacionár je zariadenie sociálnych služieb , v ktorom je poskytujeme opatrovateľskú starostlivosť pre klientov v dôchodkovom veku od jednej hodiny až po celodennú starostlivosť. Táto služba je určená hlavne pre seniorov, ktorí žijú v rodinách s ekonomicky aktívnymi príslušníkmi a tí im nemôžu poskytnúť celodennú starostlivosť,“ vysvetľuje majiteľka Libuša Jánošková, ktorá má bohaté skúsenosti s prácou so seniormi.

Reklama

Zariadenie je možné využiť i vtedy, ak potrebujete [singlepic id=22428 w=320 h=240 float=right]niečo krátkodobo vybaviť a nemôžete nechať otca, či mamu samých doma. Pokojne ich môžete priviesť do stacionáru, kde stretnutie s ľudmi v rovnakom veku dáva dôchodcom úplne nový impulz do života. Porozprávajú sa, posťažujú, pospomínajú, nadviažu nové známosti a ich život sa tak i napriek veku stáva hodnotnejším. „Výhodou pre seniorov je zabezpečenie kontaktu so spoločenským prostredím, aktivizácia, podpora sebestačnosti a samostatnosti a zamedzenie spoločenskej izolácie. Okrem opatrovateľskej starostlivosti poskytujeme aj sociálnu rehabilitáciu a poradenstvo. Samozrejnosťou je pracovná terapia a stravovanie,“ dodáva L. Jánošková.

Stacionár na Štefánikovej ulici číslo 58A je otvorený v pracovných dňoch v čase od 6,30 do 17,00 hod. Pre bližšie informácie môžete volať na čísla 0908 773 104, 0944 972 951.

Reklama

[nggallery id=1242]

Autor: inz

Populárne články