Úvod Koktail Jeden svet – jedna ľudská rodina

Jeden svet – jedna ľudská rodina

REKLAMA
Esesko

Spoločnosť Slovensko-indického priateľstva so sídlom v Piešťanoch od svojho vzniku realizuje celý rad aktivít zameraných na spájanie ľudí rôznych vekových kategórií, národností, kultúr, tradícií, vierovyznaní 카페음악 mp3 다운로드. Snaží sa tiež o to, aby pochopili múdrosť našich pra-predkov, že je potrebné podporovať monantropizmus – jednu ľudskú rodinu. Tieto myšlienky hlásajú i moderní myslitelia ako napríklad rakúsky psychiater Viktor Frankl, ktorý prežil koncentračný tábor 엑셀 2007 무료 다운로드. Aj vďaka nim vznikol monoteizmus – viera v jedného spoločného Boha.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Aj keď mozog človeka dozrieva v 15 travel guide. rokoch, aj mladšie deti dokážu veľa vecí pochopiť a naučiť sa. To mali možnosť spoznať aj účastníci podujatia India môže prísť k vám v rámci detskej celonárodnej súťaže v kresbách na motívy troch indických rozprávok epic pen. 5. Základná škola na Mojmírovej ul. v Piešťanoch zrealizovala toto podujatie hneď po rovnakej akcii na ZŠ Šafárika v Prievidzi dňa 3. mája 2017 Ppt viewer download.

Deti sa naučili indický pozdrav namasté, zatancovali si spolu s organizátorom Ivanom Malekom zo Spoločnosti Slovensko indického priateľstva na motívy rozprávky o malom Ganéškovi so sloňou hlavou swing browser. Zistili, že cviky z telesnej výchovy, vznikli v Indii, kde indickí jogíni objavili milióny rôznych pohybov a polôh. Väčšinu z nich vieme zaujať počas nášho života od kojeneckého veku až po smrť, ale odvíjajú sa aj od toho, ako sa pohybujú a oddychujú zvieratká, napríklad kobra, či lev 스케치 업 소스 다운로드.

Deti z rôznych tried kládli množstvo zvedavých otázok, tých z 1.stupňa zaujímalo viac, prečo sú indické zvieratká vymaľované, prečo Indovia nejedia kravy a iné zvieratká php 엑셀 다운로드. Ako sa vozia Indovia, akým jazykom hovoria, aké sú indické školy a zvyky.

Staršie deti sa dozvedeli o indickej zástave, o objavoch Indov, napríklad i to, že Indovia objavili nulu, o rieke Gange, ako sa obliekajú ľudia v Indii, prečo nosia muži turban a ako sa viaže, alebo prečo si ženy maľujú červenú bodku na stred čela Hidden Figures. Na záver predsedníčka spoločnosti Anka Galovičová prisľúbila, že pripravia pre deti viac častí programu, keďže deti i pedagógovia prejavili záujem pokračovať v týchto prezentáciách, kedy sa na pár hodín slovenské deti ocitnú „v Indii“ a trochu spoznajú indické deti a ich život ezphoto3 vp 다운로드.

„Tešíme sa na stretnutia s ďalšími deťmi, budúci týždeň v Bratislave“. Organizačný tím.

-Spoločnosť Slovensko-indického priateľstva-

REKLAMA