Hokej: Piešťany deklasovali Detvu, desiatky sa diváci nedočkali

V predohrávke 19. kola 1. hokejovej ligy hostili Piešťany v nedeľu 6. novembra družstvo HC 07 Detva. O zápase sa rozhodlo už v prvej tretine.

[singlepic id=21819 w=320 h=240 float=left]Prvé minúty zápasu boli vyrovnané, avšak v ôsmej minúte naštartoval Branislav Jánoš gólové hody. Druhý gól zápasu v jedenástej minúte si na svoje konto taktiež pripísal Jánoš. Od dve minúty na 3:0 zvyšoval Adrián Kolník. Štyri minúty pred koncom prvej tretiny skóroval Michal Peško a bolo 4:0. Päť sekúnd pred koncom prvého dejstva počas presilovky zvýšil na 5:0 Jozef Haring.

[singlepic id=21818 w=320 h=240 float=right]V druhej tretine na 6:0 zvyšoval Marek Mihálik, po ňom v 30. minúte na 7:0 Adrián Kolník. Tesne pred polovicou zápasu sa podarilo zásluhou Milana Čankyho zaznamenať čestný úspech aj Detvancom. Tribúny si síce žiadali desinu, ale hráči skandovanie fanúšikov nenaplnili. Počas druhej polovice zápasu padol už len jediný gól, keď v 52. minúte upravil na konečných 8:1 pre ŠHK 37 Piešťany kapitán Ján Románek.