Futbal: Piešťanci vyhrali, na lídra strácajú dva body

V nedeľu 6. novembra cestovali futbalisti PFK Piešťany v rámci 14. kola Majstrovstva regiónu západ do Galanty. Obaja súperi chceli vyhrať a podľa toho to na ihrisku vyzeralo.

Už v 40. sekunde nastrelil hosťujúci Šimo brvno a na druhej strane skončil priamy kop domáceho Čemana tesne nad. Opraty zápasu postupne prebrali na svoje kopačky hostia. V 13. min centroval Mehdi-Karim a Charizopulos otvoril skóre zápasu – 0:1. O niekoľko minút si to vymenili no Mehdi-Karim tesne minul. V 21. min. ho napodobnil domáci [singlepic id=21614 w=320 h=240 float=right]Eliáš. V 24. min. poslal Bakita do samostatného nájazdu Charizopulosa, no Šalku neprekonal a podobne pochodil aj Bretschneider. No v 29. minúte bol už prikrátky na hlavičku úplne osamoteného Šima – 0:2. Domáci sa potom snažili urobiť niečo s výsledkom, ale strely Šuníka a Lošonského kryl Hodulík. V úvode druhého polčasu strieľal nad domáci Vaňo. Potom prebrali iniciatívu opäť hostia. Najskôr strelu Mehdi-Karima s námahou vytlačil Šalka a pokus Vyskoča po nacvičenom signáli minul bránu. V 69. minúte videl Šimo vybehnutého Šalku, ale jeho lob zo 45 m skončil tesne vedľa. O ďalších päť minút centroval Bretschneider a dezorientovaný Eliáš si dal hlavou vlastný gól – 0:3. Hostia po tomto góle poľavili, čo v 82. minúte využili domáci na skorigovanie hlavičkou R. Szaba – 1:3. V 86. minúte nepríjemne strieľal z diaľky Čeman, Hodulík jeho pokus na 2 krát kryl. V samom závere ešte mohol víťazstvo prikrášliť striedajúci Kučera, ale obrana jeho únik v poslednej chvíli zblokovala. Piešťanci tak po remíze Považskej Bystrice v Leviciach, stále živia nádej na titul jesenného lídra, keď na ňu strácajú iba dva body. Posledný zápas jesene zohrajú futbalisti PFK v sobotu 12. novembra o 13:30 h doma proti ŠK Blava Jaslovské Bohunice.

FC Slovan Galanta – PFK Piešťany 1:3 (0:2)

Góly: 82. R. Szabo – 13. Charizopulos, 29. Šimo, 74. Eliáš (vlastný).

Žlté karty: Lošonský, Vaňo – Mehdi-Karim, Kvasnica, Charizopulos, Chebeň.

Červené karty: –

Zostava FC Slovan: Šalka – M. Szabó, Lošonský, Eliáš, Čeman, Heriban (46. Ostrožanský), Hrotko, Mačica (43. Pék), Šuník, R. Szabo, Vaňo.

Zostava PFK: Hodulík – Galba, Sailer (51. Kvasnica), Bakita, Bretschneider (76. Kučera), Charizopulos (88. Chebeň), Mehdi-Karim, Vyskoč, Šimo, Koprda, Moravčík.

Autor: (jv) Ilustračné foto: gp