Connect with us

Reklama

Kupujete pozemok? Kupujte ho tak, ako by ste ho kupovali na „kšeft“!

Published

on

Reklama

Kupujete pozemok? Plánujete výstavbu rodinného domu alebo beriete kúpu pozemku len ako investíciu do budúcnosti? Máte už jasno, o aký pozemok máte záujem?

[singlepic id=13039 w=320 h=240 float=left]Investícia do pozemkov je z dlhodobého hľadiska rozumnou investíciou, avšak nie je pozemok ako pozemok. Vyhľadávané sú pozemky v priľahlých obciach väčších miest, kde cena oproti pozemkom v mestách je na úrovni jednej tretiny až polovice.

Reklama

Zdá sa to ako jasný signál pre kupujúcich. Cena však nie je jediný faktor, ktorý berieme do úvahy pri rozhodovaní sa. Prezieravosť a predvídateľnosť sú dary, ktorými nemusíme disponovať všetci. Takže, prvé zamyslenie pri kúpe znie: „Mne sa pozemok páči, páčil by sa aj iným?“

Kupujte pozemok tak, ako by ste ho kupovali na „kšeft“!

Reklama

[singlepic id=13041 w=320 h=240 float=right]Najdôležitejšia je poloha pozemku s orientáciou na svetové strany, ale to zďaleka nie je všetko. Treba si všímať dostupnosť inžinierskych sietí, pričom najpotrebnejšia je prípojka na elektrickú energiu a vodu. Aj keď sa Vám to možno nezdá, ale susedia hrajú veľmi významnú rolu v tomto predstavení. Veď koľko pekných nehnuteľností je v ponuke s „ nesprávnymi“ susedmi. Nehnuteľnosti sa stávajú znehodnotenými a v niektorých prípadoch dokonca nepredajnými.

Lokalita a okolie takmer alfa a omega pre kupujúcich. Predstavte si, že už sa zabývate a chcete si vyjsť len tak na prechádzku, pokiaľ sa nachádzate niekde v blízkosti lesov alebo jazier alebo parkov, žiaden problém. Horšie sú na tom tí, ktorých domov obklopujú len polia bez chodníčkov a cestičiek pre peších, alebo sú pri hlavnej ceste…. [singlepic id=13038 w=320 h=240 float=left]Všímajte si po akej ceste prichádzate k Vášmu pozemku a aká je premávka v rannej a poobednej špičke na štátnej ceste smerom k miestu Vášho zamestnania. Koncentráciu vozidiel na ceste vynásobte troma, a potom zvažujte! Záujem o občiansku vybavenosť je síce na mieste, ale určite by ste nechceli bývať vedľa supermarketu, kde zásobovacie vozidlá aktívne začínajú prichádzať a vykladať tovar už o tretej hodine rannej. Povedzte si úprimne, ako často chodíte pešo na nákup? Choďte sa na pozemok pozrieť niekoľkokrát v rôznych časoch a pobudnite aj fyzicky na mieste, kde by mal v budúcnosti vyrásť Váš dom. Pozorujte slnko, prípadne tiene, ktoré zasahujú až k Vám. Ak máte z celej scény dobrý pocit, tak neváhajte, a rozhodnite sa pre kúpu.

Ak si neviete poradiť, tak navštívte realitnú kanceláriu Pallas na Winterovej ulici Č. 24 v Piešťanoch.

Radi Vás oboznámime s našou ponukou.

www.realpallas.sk

Populárne články