Connect with us

Názory

Už aj zdravý rozum sa vytratil…

Published

on

Reklama

V dňoch 4.-5. 10.2013 sa uskutočnil veteránsky vodnopólový turnaj Anti Kajlich Cup 2013, ktorý má už dlhú tradíciu a tešil sa vždy veľkej obľube družstiev, ktorí sa na ňom zúčastňovali. Pravidelne na ňom štartujú družstvá z Ľvova, Makarskej, Budapešti a Bratislavy.

[singlepic id=16294 w=320 h=240 float=right]Turnaj máva okrem bohatej spoločensko-kultúrnej časti aj solídnu športovú úroveň, každé družstvo má niekoľko bývalých vynikajúcich pólistov, reprezentantov svojich krajín.

Reklama

Tento rok sa však podarilo usporiadajúcemu KVP Kúpele Piešťany vyrobiť situáciu, nad ktorou zahraniční partneri len krútili hlavami a odchádzali domov s tým, že pokiaľ siaha ľudská hlúposť. Na všetkých doterajších turnajoch bolo skoro pravidlom, že družstvá sa posilnili aj o hráčov, ktorí neboli ich členovia, hlavne v tých prípadoch, keď prišlo málo hráčov, alebo dotyčný nemal svoje družstvo. Doteraz to nikomu navadilo a bralo sa to ako samozrejmosť.

Takto to fungovalo až do turnaja v Piešťanoch. Hráč z Piešťan, ktorý bol jedným zo zakladateľov týchto podujatí, no aj napriek tomu bol vylúčený z KVP Kúpele Piešťany pre založenie nového klubu, ktorý je len pre veteránov, nemohol hrať za KVP Kúpele Piešťany a tak sa dohodol s družstvom Ľvova, že bude hrať za nich. Tomuto zámeru však dal stop člen výboru KVP Kúpele Piešťany Hašek, ktorý oznámil družstvu Ľvova, že ak tento hráč nastúpi za nich, Piešťany na stretnutie nenastúpia. Tak na stretnutie nenastúpil, no na druhý deň mali o jeho služby záujem hráči z Omišu, ktorých prišlo na turnaj menej.

Reklama

Keď člen chorvátskeho družstva žiadal p. Baranoviča, tiež člena výboru KVP, aby mohol hrať za nich, tak sa vyjadril, že v žiadnom prípade. Poznamenalo to atmosféru celého podujatia a všetci boli znechutení týmto správaním členov výboru. Takže po tom, čo mňa vylúčili na základe klamlivého a nepravdivého obvinenia predsedu klubu Kubána, Adamkoviča, Baranoviča a Hašeka z klubu a dodnes čakám na zmenu rozhodnutia a ospravedlnenie, po tom, čo vylúčili ďalšieho člena z klubu len pre založenie nového klubu H2O pólo Piešťany pre veteránov, po tom, čo KVP neumožnilo usporiadať na Eve medzinárodný vodnopólový turnaj organizovaný H2O pólom napriek tomu, že kúpalisko dostalo dotáciu z mesta na jeho prevádzku, podaril sa ďalší prešľap, lenže tento je už za hranicami nášho mesta.

Autor: Jozef Cifra, bývalý predseda KVP Kúpele Piešťany

Článok je osobným názorom autora a nevyjadruje postoje redakcie. Uverejňujeme ho v plnom znení, bez akýchkoľvek úprav.

 

REKLAMA

ijav-ucto

 

Populárne články