Úvod Komunálne voľby 2010 Ako som sa mýlil…

Ako som sa mýlil…

Je po voľbách a život ide ďalej. Predsa je však dobré obzrieť sa späť. Vo svojej predvolebnej analýze som sa vo viacerých bodoch ukázal „zlým prorokom“ Download Deville Berg. Hoci nejde o nič životne dôležité, predsa sa aspoň spätne rád skorigujem.

Účasť voličov som odhadoval na desať tisíc, nakoniec bolo vo voľbe primátora odovzdaných 8881 platných hlasov Download cookie run games. Čiže omyl zhruba o desatinu….

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Knebl
Chlapci na panvici
Sheriff Taxi Piešťany

Správne som síce predpokladal, že favoritom volieb bude Remo Cicutto, odhadoval som však, že získa menej hlasov 3000-3500, nakoniec však získal 4237 hlasov, teda takmer polovicu všetkých odovzdaných Automatic images. Je to úspech a gratulujem mu, aj keď sa pre PNky doteraz nevyjadroval, verím, že ich číta :-)

Mýlila sa SDKÚ, nie Smer

Za najväčší svoj omyl samozrejme považujem predpoklad, že najvážnejším protikandidátom bude pre Cicutta Katarína Cibulková Download Cloverfield Paradox. Prekvapilo ma, že nespravila lepší výsledok. To, že ju predbehol kandidát Smeru Miloš Tamajka, by malo byť pre pravicové strany riadnym upozornením a výzvou k zmene štýlu politiky, ktorú v Piešťanoch prezentujú xe 파일 다운로드. Dnes sa dá totiž nazvať doslova „zákulisnou“, čo voliči ocenili tým, že poslanci koalície SDKÚ – KDH – MOST-HÍD získali štyri mandáty win10 pe 다운로드.

Počet získaných hlasov – 2389 – pre Miloša Tamajku, kandidáta Smeru, je úspechom. Čakal som, že Martin Valo mu odtiahne oveľa vyšší počet voličov mod_url. Nestalo sa, Valo úplne pohorel, hoci ako poslanec získal štandardných viac ako 600 hlasov. Uvidíme, či sa z Tamajku stane v zastupiteľstve Cicuttov „tieň“ pozerajúci úradu na prsty a o štyri roky bude pre trojnásobného primátora už naozaj vážnym súperom 폰동영상 다운로드. Ale to je ešte ďaleko a politická budúcnosť mladých adeptov mimoriadne neistá….

Zisky ostatných kandidátov nie sú prekvapujúce, samozrejme už okrem spomínaného prepadu Martina Vala busybox. Úspechom je určite 456 hlasov pre Jozefa Drahovského, ktorý mohol začať skromnejšie kandidatúrou na poslanca, ktorým by sa zrejme bez problémov stal Japanese app.

Na margo možnosti spájania síl, stojí za zmienku fakt, že na to, aby porazili Rema Cicutta, museli by spojiť sily nielen Cibulková a Tamajka, ale potrebovali by aj hlasy Drahovského a Vala. Na niečo podobné, teda spájanie sa všetkých proti jednému, však nie je zatiaľ dôvod. Mečiarizmus zatiaľ nehrozí :-)

Pokazia ich?

Tak ako je s výsledkom primátorských volieb zrejme spokojná polovica tých, čo volili, tak je zrejme s nimi spokojná aj polovica zastupiteľstva. Ich práca a spolupráca tak bude zrejme komplikovanejšia ako v uplynulých rokoch. Zostáva nám len dúfať, že víťaziť bude zdravý rozum a snaha hľadať riešenia dobré pre nás Piešťancov a nie tie v prospech záujmových skupín stojacich za aktérmi našej komunálnej politiky. Tu mám však pocit, že obmena v poslaneckých laviciach bola pre splnenie tohto účelu malá. Obávam sa, že deviatich nováčikov skúsenejší kolegovia rýchlo pokazia.

Autor: Michal Petruška

REKLAMA