Connect with us

Koktail

V Indii má človek „svatý pokoj“

Published

on

Reklama

Whiskyho cestovateľské kino trvalo takmer tri hodiny. Preplnenému jazzovému klubu v Kursalone stihol 1. júna ukázať líder punkovej kapely Slobodná Európa stovky fotografií zo svojich ciest po Nepále a Indii. A ďalšie hodiny by ešte potreboval. Preto na konci sľúbil, že sa niekedy ešte vráti.

[singlepic id=14210 w=320 h=240 float=right]Whisky prijal pozvanie na podujatie projektu S kožou na trh od Petra Punta Remiša. Hostiteľ ho iba krátko uviedol a zahral zopár pesničiek počas prestávky „medzi krajinami“. Celý večer preto patril hlavne farebnej exotike a neformálnym komentárom vášnivého cestovateľa: „Tento čávo má v dome hlavu jaka – to znamená, že má penáze,“ alebo „Teta sa jedovala, že ju fotím. Ale s úsmevom! Oni sa aj jedujú s úsmevom!“ Podobnými poznámkami si ihneď získal pozornosť a nemusel sa obávať, že sa diváci budú pri množstve fotografií nudiť. „No je to lepšie než fotky z kamarátovej letnej dovolenky v Bulharsku,“ povzbudil ho Punto.

Reklama

[singlepic id=14211 w=320 h=240 float=left]

Spevák, pilot a cestovateľ v jednej osobe absolvoval náročný trek okolo Anapurny bez nosičov. Mal so sebou iba navigáciu, foťák a spacák do extrémnych mrazov. Ako priznal, v nadmorskej výške okolo 4000 m je nebezpečné už to, keď na dlhší čas zájde slnko, veľmi sa totiž ochladí. V noci potom klesá teplota na -27 stupňov.

Reklama

V Indii sú jeho najobľúbenejším miestom slnečné pieskové pláže v štáte Goa. Pre západnú civilizáciu ich objavili hippies, odvtedy sem však prichádza stále viac turistov. Dnes ich rátajú ročne na milióny a preto je problém nájsť tiché miesto, kde by mal človek „…svatý pokoj.“

Whisky sa tam vracia pravidelne už dlhé roky a miesta, kde žijú poslední hippies dobre pozná. Ich polohu však nikomu neprezradí, nechce aby aj tam začali masovo prúdiť turisti.

Text a foto: mp

Populárne články