Connect with us

Aktuality

Pestrá adventná nedeľa

Published

on

Reklama

Uplynulé štyri týždne sa niesli v znamení očakávania Božieho narodenia. Počas každého nedeľného popoludnia sa zaplnilo Námestie slobody množstvom ľudí, ktorí sem prišli kvôli pripravenému kultúrnemu programu, sviatočným pochúťkam alebo sa len tak chceli stretnúť s priateľmi.

[singlepic id=8550 w=320 h=240 float=left]Podobné to bolo aj 19. decembra. Z pódia sa ozývali koledy, primátor a zamestnanci mestského úradu ponúkali čaj i sladkosti a na Winterovej ulici sa už korčuľovalo. Nesklamalo ani počasie, pod nohami vŕzgal sneh a všade fučal mrazivý vietor. Napriek tomu sa primátorovi podarilo zapáliť aj štvrtú sviečku na adventnom venci.

Reklama

Skauti symbolicky odovzdali hlave mesta plamienok z Baziliky Narodenia Pána – Betlehemské svetlo. Piešťanci si z neho budú môcť odpáliť na Štedrý deň, v piatok 24. decembra od 10:00 do 12:00 h v Kostole sv. Cyrila a Metoda, v Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie (u pátrov jezuitov), v Kostole sv. Štefana, na Námestí slobody a na sídlisku Adam Trajan pri vianočnom stromčeku. Viac sa o Betlehemskom svetle dozviete v tomto článku.

[singlepic id=8566 w=320 h=240 float=right]Potom sa so svojím vianočným recitálom publiku predstavili sólisti Opery Slovenského národného divadla Mária Eliášová a František Ďuriač. Popoludním sprevádzal herec Štefan Bučko, ktorý umocňoval atmosféru recitovaním Rúfusových básní.

Reklama

O zábavu sa ešte aj po skončení kultúrneho programu starali recesisti z Dina, ktorí sa rozhodli, že si budú svojich zákazníkov vážiť. Tí, čo sa odvážili postaviť sa na váhu môžu po sviatkoch niečo vyhrať. Viac sa dočítate v tomto článku.

Námestie slobody sa zaplní aj na Silvestra. Od 22.00 h tam čakanie na rok 2011 spríjemní Slniečko. Ohňostroj odpália tentoraz zo strechy Auparku a program bude pokračovať vystúpením skupiny AC/DC revival.

Autor: nc Foto: Tomáš Hudcovič  – hugophoto agency

[nggallery id=368]

Uplynulé štyri týždne sa niesli v znamení očakávania Božieho narodenia. Počas každého nedeľného popoludnia sa zaplnilo Námestie slobody množstvom ľudí, ktorí sem prišli kvôli pripravenému kultúrnemu programu, sviatočným pochúťkam alebo sa len tak chceli stretnúť s priateľmi.

Podobné to bolo aj 19. decembra. Z pódia sa ozývali koledy, primátor a zamestnanci mestského úradu ponúkali čaj i sladkosti a na Winterovej ulici sa už korčuľovalo. Nesklamalo ani počasie, pod nohami vŕzgal sneh a všade fučal mrazivý vietor. Napriek tomu sa primátorovi podarilo zapáliť aj štvrtú sviečku na adventnom venci.

Skauti symbolicky odovzdali hlave mesta plamienok z Baziliky Narodenia Pána – Betlehemské svetlo. Piešťanci si z neho budú môcť odpáliť na Štedrý deň, v piatok 24. decembra od 10:00 do 12:00 h v Kostole sv. Cyrila a Metoda, v Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie (u pátrov jezuitov), v Kostole sv. Štefana, na Námestí slobody a na sídlisku Adam Trajan pri vianočnom stromčeku.

Viac sa o Betlehemskom svetle dozviete v tomto článku

Potom sa so svojím vianočným recitálom publiku predstavili sólisti Opery Slovenského národného divadla Mária Eliášová a František Ďuriač. Popoludním sprevádzal herec Štefan Bučko, ktorý umocňoval atmosféru recitovaním Rúfusových básní.

O zábavu sa ešte aj po skončení kultúrneho programu starali recesisti z Dina, ktorí sa rozhodli, že si budú svojich zákazníkov vážiť. Tí, čo sa odvážili postaviť sa na váhu môžu po sviatkoch niečo vyhrať. Viac sa dočítate v tomto článku.

Námestie slobody sa zaplní aj na Silvestra. Od 22.00 h tam bude čakanie na rok 2011 spríjemňovať Slniečko. Ohňostroj odpália tentoraz zo strechy Auparku a program bude pokračovať vystúpením skupiny AC/DC revival.

Populárne články