Connect with us

Aktuality

Aká je situácia s akvaparkom pri poliklinike?

Published

on

Reklama

Pred pol rokom na tlačovej konferencii informovalo vedenie mesta spolu s investorom Zdeňkom Zemkom verejnosť o zámere postaviť pri poliklinike v Piešťanoch akvapark. Jeho základom má byť hotový vrt GTP – 1, ale hlavne získanie povolení potrebných na čerpanie termálnej vody. Na spomínanej tlačovej konferencii organizátori konferencie informovali o tom, že aktuálne prebieha proces „legalizácie odberu vody“. Ministerstvo zdravotníctva, pod ktoré spadá Inšpektorát kúpeľov a žriediel, aktuálne žiadosť o umožnenie čerpania termálnej vody z tohto vrtu neeviduje a z ministerstva životného prostredia investor svoju žiadosť v apríli stiahol.

IMG_4310_resize

Reklama

„Zdeněk Zemek má v pláne vybudovať v Piešťanoch postupne úplne nové kúpeľné centrum. Jeho predpokladaná kapacita je asi 150 lôžok. To je v tejto chvíli zatiaľ iba dlhodobá VÍZIA Zdeňka Zemka. Chceme tu v prvej fáze vybudovať akvapark. Sme dohodnutí s piešťanskými kúpeľmi, že nám pomôžu s meraním, aby kvôli nám nedochádzalo k úbytku vody v Piešťanoch… Podrobnosti a detaily o vybavovaní všetkých potrebných povolení nemám v tejto chvíli k dispozícii, nemáme ešte vyriešené všetky potrebné povolenia, aby k realizácii tohto zámeru vôbec mohlo prísť. Preto by sme nechceli predčasnými vyjadreniami k tejto veci a jej priebehu celý proces nejako komplikovať,“ reagoval na tému aktuálnej situácie s plánovanou výstavbou tlačový hovorca Z-Group Miroslav Slaný.

Na otázku v akom stave je legislatívny proces povoľovania čerpania vody z vrtu pri poliklinike odpovedal Maroš Stano z odboru komunikácie Ministerstva životného prostredia:„Ministerstvo životného prostredia SR v súčasnosti neeviduje žiadnu žiadosť spoločnosti Z-group so sídlom v Novom Meste nad Váhom o posúdenie a schválenie záverečnej správy s výpočtom množstiev vôd na lokalite Piešťany. V minulosti, v roku 2014, spoločnosť poslala žiadosť o posúdenie a schválenie záverečnej správy s výpočtom množstiev vôd, lokalita Piešťany, ale v apríli tohto roku ju stiahla.“

Reklama

IMG_4513 zemek pozemok w

Za vybudovanie akvaparku pri poliklinike sa zasadzoval aj súčasný primátor Miloš Tamajka, ktorý ho považoval za najreálnejšiu možnosť. Otázky a žiadosť o vyjadrenie ohľadom vývoja situácie s akvaparkom sme poslali hovorkyni Eve Bereczovej 13. októbra, avšak dodnes nereagovala.

IMG_4343_resize

Český milionár Zdeněk Zemek je okrem iného majiteľ kúpeľov Darkov a termálneho parku vo Veľkých Losinách na Morave, prevádzkuje autobusovú dopravu, podniky hutníckeho a strojárenského priemyslu, solárne elektrárne a zamestnáva viac ako štyritisíc ľudí. Od roku 2010 čelí problémom a trestnému stíhaniu v spojení so solárnymi elektrárňami VT-Sun, Saša Sun a Zdeněk Sun, kde boli podľa portálu zpravy.e15.cz pri kontrolách po udelení licencie zistené nezrovnalosti medzi uvádzaným a skutočným stavom.

-lt-

Populárne články