Connect with us

Reklama

Reumatické ochorenia a alkalizácia

Published

on

Reklama

V pondelok 24. januára 2011 o 17.00 h sa na Malej scéne I. Kraska v Piešťanoch uskutoční prednáška Dr. Borisa Subotiča zo série Alkalizujte sa a žite, tento raz na tému Reumatické ochorenia a ochorenia pohybového aparátu.

Téma alkalizácie je teraz celkom v móde. Dr. Boris Subotič sa vám bude snažiť vysvetliť jej podstatu a to čo znamená tento pojem pre zdravší život. Už starí Číňania a Hinduisti učili, že určité druhy potravy treba prijímať v menších dávkach, alebo kombinovať s inými potravinami, ktoré treba pridať vo väčších dávkach. Zdôrazňovali, že takto vyvážená strava umožňuje, aby bolo telo v ideálnej kondícii počas celého života. Výskumníci v súčasnosti zistili o čo ide. Potrava, ktorú treba prijímať v menších dávkach je tá, ktorá organizmus zakysľuje a tým aj veľmi zaťažuje, a tá potrava, ktorú treba prijímať vo väčších dávkach je zásaditá a nezaťažuje náš organizmus. Zistili tiež, že najvhodnejší pomer týchto potravín je 80% pre zásaditú a 20% pre kyslú stravu. A práve tento pomer Číňania a Hinduisti považovali za ideálneho ochrancu duchovného, mentálneho a telesného života. Keď v súčasnosti hovoríme o alkalizácii, t. j. o pomere kyseliny a zásady v našom tele, myslíme tým na pomer existujúcich kyselín a zásad v našich bunkách, tkanive, orgánoch, žľazách a všetkých tekutinách. Preto, aby sme dostali všeobecný obraz o acidobáznej rovnováhe nášho tela, nemôžeme hovoriť len o pH týchto orgánov, ale musíme tiež hovoriť o zakyslenosti našej krvi. Krv musí byť jemne zásaditá, pH 7,35 – 7,40.

Reklama

Na decembrovej prednáške sa Dr. Subotič venoval acidobáznej rovnováhe a rozprával tiež o pH najčastejšie používaných potravín. Hovoril o alkalizácii a stravovaní a o jeho vplyve na kardiovaskolárne  ochorenia. V pondelok sa bude venovať reumatickým ochoreniam a pohybovému ustrojenstvu a súvislostiam s alkalizáciou.

Autor: sd

Reklama

Populárne články