Connect with us

Názory

Rozum sa mi zastavuje…

Published

on

Reklama

nad rozhodnutím Mesta Piešťany vybudovať parkovisko medzi čnižiakom a Základnou školou F.E. Scherera, priamo pod oknami materskej školy, na sídlisku A. Trajan. Natíska sa mi hneď niekoľko otázok:

[singlepic id=39001 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Čo sme komu spravili?

Reklama

Alebo o vybudovaní tohto parkoviska rozhodli ľudia, ktorí nemajú radi deti a ľudí vôbec? Nech si vybudujú parkovisko pod vlastnými oknami.

Je vhodné, aby deti vybehli z budovy materskej školy a školského klubu detí priamo na parkovisko? Spravili by ste to vlastným deťom?

Alebo to bude nový trend v Piešťanoch, že sa budú stavať parkoviská okolo škôl a škôlok? Veď ich je v Piešťanoch zatiaľ dosť.

Alebo takýmto rozhodnutím naše Mesto chce uškodiť len jednej škole a to ZŠ F.E. Scherera, kde sídli i Materská škola?

Je lepšie parkovisko ako trávnaté plochy, stromy, kríky? Alebo o tomto rozhodli ľudia, ktorí nemajú radi zeleň?! Tú trošku stromov, trávy, kríkov treba podľa kompetentných zlikvidovať – treba asi vybudovať zo sídliska betónovú a asfaltovú džungľu!

Že to naše Mesto myslí vážne, svedčia o tom už začaté práce – výrub stromov, kríkov, zničenie plota (to by bolo to najmenej), odpílenie preliezok, ťažká technika pod oknami materskej a základnej školy, kde sa učia, hrajú a spia deti!

Nechápem, ako mohol niekto nad niečím takým čo i len uvažovať a nieto ešte vypracovať projekt a realizovať ho! A neobstojí ani argument, že je málo parkovacích miest na sídlisku. Čo je pravda. Ale nenašlo by sa iné riešenie? Alebo by to chcelo asi viacej námahy a uvažovania.

Myslel niekto nad týmto rozhodnutím na ľudí žijúcimi v činžiaku, ktorý bude už z obidvoch strán obkolesený parkoviskom, alebo nad deťmi, ktoré navštevujú materskú a základnú školu?

Alebo zvíťazili len autá!!!

Text: Viera Mikesková

 

Populárne články