Connect with us

Názory

Poďme voliť!

Published

on

Reklama

Ak si dnes dáme námahu a vyberieme si svojich zástupcov v krajskom parlamente, dostaneme šancu ovplyvňovať veci v našom bezprostrednom okolí.

Zdá sa, že politici potrebujú občanov iba raz za štyri roky, ale v posledných rokoch stále častejšie počúvajú, čo im ich voliči hovoria. Právom nás všetkých nie je totiž iba odovzdať svoj hlas, ale sa aj neskôr zaujímať o veci verejné. Vadí vám zlý stav Krajinského mosta, nefungujúce letisko, chýbajúci cyklochodník do Vrbového? To všetko môžu zmeniť ľudia, ktorých si v sobotu zvolíme a budete im nasledujúce štyri roky nástojčivo pripomínať, za koho v krajskom zastupiteľstve kopú. Ak zlyhajú, o štyri roky im to spočítame.

Reklama

Najväčšou výhodou demokracie je rozhodovanie v rukách občanov. A to je zároveň aj jej nevýhoda. Tento systém totiž vyžaduje zodpovednosť a sebadisciplínu. Ak tieto dve vlastnosti absentujú u väčšiny občanov, rozhoduje o ich životoch iba hŕstka prospechárov, ktorí idú voliť, aby z toho mali priame výhody. A práve účasť v krajských voľbách je dlhodobo taká nízka, že politikom stačí vernosť najbližších.

Mlčiaca, nespokojná väčšina im je potom ukradnutá.

Reklama

Autor: Martin Palkovič

REKLAMA

rekl-komenskeho

Populárne články